-

Kripto Paralardan Kolayca Nasıl Kar Edilir?

Yazar:

06.07.2023

Kişi Okumuş

0 Yorum

Kripto Paralardan Kolayca Nasıl Kar Edilir?

Aladdin’in kimseyi zengin etme gücüne sahip sihirli lambasını unutma. Bugün bu şeye kripto para diyoruz ve aynı şeyi yapıyor. Doğru yatırım ve sabır aslında olağanüstü faydalar sağlayabilir ve sizi uzun vadede süper zengin yapabilir.

 

Ve Bitcoin bunu kanıtlamak için mükemmel bir örnek. Bitcoin ile olanların tarihte çok nadiren gerçekleşen bir şey olduğunu biliyoruz.

 

2017 boğa sezonunun tam zirvesinde Bitcoin’e 19.000$ yatırım yapan bir kişi, yatırımlarının yaklaşık %75-80 oranında düştüğünü gördü. Ancak sabır kesinlikle işe yarar ve bu yatırımcı üç yıllık bir aradan sonra %300 daha fazla kazanç elde etti.

 

O zamandan beri birçok insan kripto para piyasasına ilgi gösteriyor ve yatırım yapıyor. Cryptominati Capital’e göre “Kripto para birimi alanı, yatırımcıları, girişimcileri ve bireyleri yatırım yapmaya ve yeni projeler yapmaya çekiyor”.

 

Bu blogda, kripto para birimlerinin ne olduğunu ve karmaşık stratejilerden daha az riskle kripto para birimi ile para kazanmanın en kolay yollarını okuyacaksınız.

Kripto Nedir ve Nasıl Çalışır?

Kripto para birimi, çevrimiçi ticaret yapmak için kullanabileceğiniz merkezi olmayan bir ödeme yöntemidir. Bununla birlikte, piyasa, popüler Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Dogecoin gibi kripto paralardan meme coinlere kadar yatırım yapmak için en iyi kripto para birimleri ile dolup taşıyor.

 

Kripto para birimi, kripto para birimi işlemlerinin dijital defteri olan bir blok zincir üzerinde çalışır ve aynı madeni paranın asla iki kez kullanılmamasını sağlar. İşlemler binlerce makineden oluşan bir blockchain ağında işleniyor ve bu makinelerin emeği karşılığında sahipleri kripto para kazanabiliyor.

 

Bilgisayarlar, blok zincirindeki bir işlemin meşruiyetini tanımlamak için karmaşık matematiksel karmaşıklıkları yorumladığından, yeni kripto paralar “çıkarılır” (yani basılır veya oluşturulur).

 

Pek çok kişi satın alımlarını kripto para biriminde öderken, daha geniş anlamda, bir Bitcoin’in değerini izleyen tüm siteleri yönlendiren bir yatırım şeklidir.

 

Cryptocom, WhiteBIT, Coinmarketcap ve BlockFi gibi takas veya bitcoin cüzdan uygulamalarını kullanan kullanıcılar, dolarları kripto para birimine dönüştürür ve tıpkı hisse senetleri gibi yatırımlarının değerinde bir artışa güvenir.

 

İnsanlar, çevrimiçi satın alma, satma ve ticaret yapma kolaylığı nedeniyle kripto para birimine yatırım yapmayı sever.

 

Kripto para birimleri, büyük şirketler onları bir ödeme yöntemi olarak kabul edeceklerini açıkladığında, madencilik süreçleri değiştiğinde veya Elon Musk gibi ünlüler belirli kripto para varlıklarını tanıttığında değer kazanabilir. Talep arttığında ve arz sınırlı olduğunda da değeri artabilir. Örneğin, 21 milyon bitcoin dolaşımdayken artık madencilik yapılmaz.

 

Kripto para birimleri, şirketler artık onları bir ödeme yöntemi olarak kabul etmezse veya birçok kişi hepsini bir kerede satmaya çalışırsa değer kaybedebilir.

 

İşte Doları ve Kripto Piyasasını Daha İyi Anlamak İçin Bazı Ana Hatlar

 • Kripto para birimlerini bir yazılım cüzdanında saklamak, gerçek bir cüzdanda nakit para taşımak gibidir. Mevcut ve kullanılmayı bekliyor.
 • Kripto para birimini bir tasarruf protokolüne koymak, bir tasarruf hesabına para yatırmaya benzer. Tasarruf protokolü, hizmetin kullanımı üzerinden size faiz öder, aynı şekilde bankalar bazı tasarruf hesaplarına faiz öder.
 • Kripto para birimini saklamak ve kendinizden borç almak, bir emeklilik hesabına para yatırmak veya ondan borç almak gibidir.
 • Bir kripto para birimi borsasında kripto ticareti yapmak, borsadaki hisse senedi alım satımına benzer. Kripto paralar blok zincirlerini temsil eder ve hisse senedi benzeri protokoller işletmeleri temsil eder.

 

Satın Alma, Ticaret Yapma ve Saklama İçin Bir Kripto Cüzdanı Alın

Kripto para biriminizi saklamak için bir yere ihtiyacınız olacak. Bu, bir cüzdan veya bir bitcoin cüzdanı olabilir. Bir uygulama veya donanım cüzdanı gibi bir yazılım cüzdanı, flash sürücü gibi çevrimdışı türde bir cihaz seçebilirsiniz.

 

 • Sıcak cüzdan olarak da bilinen yazılım cüzdanlarının çoğu, telefonunuzu kaybederseniz kolayca kurtarılabilir.
 • Soğuk cüzdan olarak da bilinen çoğu donanım cüzdanını kaybederseniz kurtarmak kolay değildir.

Yazılım cüzdanları çevrimiçi olduğundan, kripto ticareti yapmak veya harcamak daha hızlı ve kolaydır. Ancak çalınan fonlara yol açabilecek çevrimiçi saldırılara karşı savunmasız. Donanım cüzdanları çevrimdışıdır ve hacklenmesi imkansızdır, ancak diğer gerçek cüzdanlarda olduğu gibi kaybolma veya çalınma riski her zaman vardır.

 

WhiteBIT kripto para borsası gibi platformlar da btc usdt gibi kripto ticareti yapmak için bu adımları izleyebilirsiniz. Hesabınızı oluşturmak için izlemeniz gereken adımlar aşağıdadır:

 

 • Platformun uygulamasını indirin veya websitesini kullanın
 • Hesabınızı oluşturun
 • Hızlıca hesabınızı doğrulayın
 • Banka hesabından borsa hesabınıza para aktarın veya yatırın

Bu, kripto para birimleri satın almaya ve ticaret yapmaya başlamanın en hızlı yoludur. Varlıklarınız, bazı riskler ekleyen, borsa tarafından yönetilen bir cüzdanda saklanır. Milyonlarca doları çalmaya çalışan bir bilgisayar korsanı olduğunuzu düşünün. Binlerce cüzdana erişim elde etmek için büyük borsaları hackleyerek zaman harcamak iyi bir fikirdir. Ama bir yazılım cüzdanını hacklemek muhtemelen zaman kaybıdır.

 

WhiteBIT gibi borsalarda kripto alım satımı yapmak ve saklamak çok güvenlidir. Neden mi? Çünkü WhiteBIT’te dijital varlıkların %96’sı soğuk cüzdanlarda depolanıyor ve Web Uygulama Güvenlik Duvarı (WAF) kullanması sayesinde hacker saldırıları tespit edilerek engelleniyor, böylece fonlar her zaman güvende kalır.

 

Kriptoda Nasıl Para Kazanılır?

Kripto Para Biriminde Uzun Vadeli Yatırım Nedir?

Uzun vadeli yatırım, genellikle bir yatırımı bir yıldan fazla tutan bir yöntemdir. Tipik olarak, uzun vadeli yatırımcılar aynı zamanda pasif yatırımcılardır. Başka bir deyişle, kısa sürede büyük miktarlarda alım veya satım yapmazsınız.

 

Uzun vadeli yatırımcılar, değeri artan hisse senetlerine veya uzun vadeli fonlara veya ETF’lere yatırım yapabilirler. Ancak genel olarak, uzun vadeli yatırım daha çok ayarla ve unut yaklaşımıdır.

 

Uzun Vadeli Yatırım Stratejileri:

Birkaç farklı strateji vardır, ancak genel tema ‘Al ve Tut’ ile ilgilidir. Bunu akılda tutarak, uzun vadeli yatırımcılar için bazı stratejiler aşağıda verilmiştir.

 

 1. Değer Yatırımı – Bir yatırımcının gerçek değerinden daha düşük bir kripto para birimi satın almaya çalıştığı bir strateji.
 2. Büyüme Yatırımı – Genel piyasa değerini aşacağına inandığınız şirketlere yatırım yapmak.
 3. Temettü Yatırımı – Temettü ödeyen firmalara yatırım yapmak.

 

Kripto Para Biriminde Kısa Vadeli Yatırım Nedir?

Kısa vadeli bir yatırım, genellikle bir yıldan az bir süre için elde tutulan bir yöntemdir. Kısa vadeli yatırımcılara genellikle aktif tüccarlar veya aktif yatırımcılar denir. Bu, uzun vadeli yatırımcılardan çok daha sık alıp sattığınız anlamına gelir.

 

Bu yılda birkaç kez, ayda birkaç kez ve hatta günde birkaç kez olabilir. Kısa vadeli yatırımcılar genellikle hızlı kar elde etmek isterler ve bir yatırımı askıya almayı değil, piyasada spekülasyon yapmayı planlarlar.

 

Kısa Vadeli Yatırım Stratejileri:

Kısa vadeli yatırımcılar, kar elde etmek için varlıklarını hızlı bir şekilde alıp satmaya çalışırlar. İşte kısa vadeli yatırım için birkaç yaygın strateji:

 

 1. Scalping – Bir gün içinde anında veya aynı işlem günü içinde birden çok kez alım satım yapmak.
 2. Günlük Alım Satım – Bir servet oluşturan bu küçük karları elde etmek için yatırım yapmak.
 3. Swing Trading – Birkaç günlük veya haftalık, hatta birkaç aylık yatırımlar.

 

Uzun Vadeli ve Kısa Vadeli Yatırım İçin Kripto Para Birimi Nasıl Seçilir?

 • İlk olarak, temel analiz gereklidir. Soru şu ki, temel analiz nasıl yapılır? Kripto para birimlerine ne kadar yatırım yaptığımızı da anlamamız gerekiyor. Uzun ve kısa vadeli yatırımlar için mevcut pazardaki en yüksek potansiyel kripto para birimlerindedir.
 • Üç aylık temel büyüme analizi. Kısa vadeli veya günlük alım satım için test destek ve direnç seviyeleri anlaşılmalıdır.

 

Sonuç: Aslında Kriptodan Para Kazanabilir miyim?

Pekala, bu makaleyi okuduktan sonra, yeni kripto para birimi ile nasıl para kazanılacağı hakkında bir fikriniz olmalı. Güvenli bir yatırım yapmak ve kripto para biriminde kar elde etmek için yatırım yapmadan önce araştırma yapmalısınız.

 

Yatırım yapmadan önce kripto para birimini bilmek çok önemlidir. Piyasanın iniş ve çıkışlarını iyice incelemelisiniz. Emin olmanız gereken bir şey, yolculuk başlamadan önce cüzdanınızı hazır bulundurmaktır.

 

Yatırım yapmadan önce tüm stratejilerinizi yaptığınızdan emin olun. Kripto para almak, tüm araştırma ve detayları gerektiren çok önemli bir görevdir.

 

Kripto para birimini almadan önce, piyasadaki geleceğine dikkat ettiğinizden emin olun. Uzun vadeli ve kısa vadeli çalışmanın bir parçasıdır. Bu nedenle, kripto para birimi, kapsamlı bir araştırma yapmak ve ticaret yapmak istediğiniz kripto para biriminin geçmiş ve şimdiki performansını izlemek anlamına gelir.

 

 

yatırım tavsiyesi değildir, sponsor içeriktir.

İnşaat Gündemi’ne Abone Ol!

Bu içeriği beğendiniz mi? Tüm güncel içeriklerimizden haberdar olmak için e-posta abonemiz olabilirsiniz.
İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

GÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

14.07.2022 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 15200 ₺ 15100 ₺ 14850 ₺
İzmir 14900 ₺ 14750 ₺ 14550 ₺
Karabük 15100 ₺ 14900 ₺ 14700 ₺
Biga 14950 ₺ 14800 ₺ 14600 ₺
Payas 14850 ₺ 14700 ₺ 14500 ₺
Gebze 14950 ₺ 14850 ₺ 14600 ₺
Samsun
Ankara 15300 ₺ 15150 ₺ 14950 ₺
Bursa 15200 ₺ 15050 ₺ 14850 ₺
Kütahya
Sivas 15150 ₺ 15000 ₺ 14800 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ

Facebook
Instagram
Telegram
LinkedIn
YouTube
RSS