SAP2000 - ETABS - STA4CAD - TEKLA - REVİT - MS PROJECT Online Kurs Fırsatı, TIKLA

Altınok Öz: Dönüşümde en iyi belediyeyiz! | İnşaat Gündemi

Altınok Öz: Dönüşümde en iyi belediyeyiz!

Yazar:

09.02.2016

Kişi Okumuş

0 Yorum

Altınok Öz: Dönüşümde en iyi belediyeyiz!


Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün muhtarlarla gerçekleştirdiği 2016 yılının ilk toplantısında, ilçede yürütülen çalışmalar ve deprem dönüşümü hakkında konuşuldu. Başkan Altınok Öz, toplantıda, deprem dönüşümü ve yerinde dönüşümde en iyi belediyenin Kartal Belediyesi olduğunun altını çizdi.

Kartallı vatandaşların sorunlarının, sıkıntılarının ve mahalleler genelinde tespit edilen şikâyetlerin değerlendirildiği ve Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün başkanlığında gerçekleştirilen 83. muhtarlar toplantısında; CHP Konya Milletvekili Mustafa Hüsnü Bozkurt, Şehir Plancısı Faruk Göksu, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları Gülcemal Fidan, Av. Hüsnü Yeşilyurt, Mustafa Fehmi Okay, Ali Apaydın, Feyyaz Kaynak, Kartal Belediyesi Meclis Üyesi Taner Özdemir, Özel Kalem Müdürü Cem Çetin, Çavuşoğlu Mahallesi Muhtarı Arif Koç, Hürriyet Mahallesi Muhtarı Ferhat Aslan, Yakacık Yeni Mahalle Muhtarı İlhan Düzülütaş, rhantepe Mahallesi Muhtarı Zeki Dağ, Cevizli Mahallesi Muhtarı Memiş Dikilitaş, Gümüşpınar Mahallesi Muhtarı Miktat Gürsel, Yalı Mahallesi Muhtarı İsa Durmuş, Topselvi Mahallesi Muhtarı Ramazan Keklik, Esentepe Mahallesi Muhtarı Recep Elvan, Uğur Mumcu Mahallesi Muhtarı Soner Eker, Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Mustafa Koç, Yukarı Mahalle Muhtarı Ünal Özuğurlu ve Kordonboyu Mahallesi Muhtarı Arzu Keskin yer aldı.

“Dönüşümde En İyi Belediyeyiz”

Yerinde dönüşüm ve deprem dönüşümü hakkında konuşan Başkan Altınok Öz, deprem dönüşümünde en iyi belediyenin Kartal Belediyesi olduğunu söyledi. Deprem Dönüşümün kitabının Kartal Belediyesi tarafından  yazıldığını ifade eden Başkan Altınok Öz, “ Dönüşümde en iyi belediye Kartal Belediyesi’dir. ‘Deprem ve Kentsel Dönüşüme Arkanızı Dönmeyin’ adlı kitabımızda yer aldığı gibi deprem dönüşümü çalışmalarına 2009 yılının Kasım ayında Robert Koleji’nde başladım. Robert Koleji’nde deprem dönüşümü, yerinde dönüşüm ve kentsel dönüşüm nedir başlıklı konferans verdim. Kentsel dönüşümün, yerinde dönüşümün ve deprem dönüşümün sadece Altınok Öz’ün vereceği bir karar olmadığını, bir parti politikası olması gerektiğini ifade ettim” dedi.

“Biz Bu İşi Çok İyi Biliyoruz”

İyi bir hekimin iyi bir teşhis ortaya koyması gerektiğini ifade eden Başkan Altınok Öz, sonra da tedavisini doğru yapması gerektiğini söyledi. Kentsel dönüşümde en iyi belediye olduklarını vurgulayan  Başkan Altınok Öz, “Sloganist söylemlerle bir yere varmak mümkün değildir. Halkın ihtiyaçlarını bileceksiniz ve o ihtiyaçları ortaya koyacaksınız. Dönüşümün de değişimin de kitabını yazacak kadar mahalle toplantıları yaptık. Yunus’taki insanlarımızı, Kentsel Dönüşüm Mağdurları Derneği noktasından Kentsel Dönüşüm Platformu noktasına getirdik. Oradaki insanlar bugün, -Benim evi ne zaman yıkacaksın başkanım?- diyen bir noktaya geldi. İşte bunlar emek, düşünce, beyin ve vizyon istiyor. Evet, Türkiye’de deprem dönüşümünde, yerinde dönüşümde ve kentsel dönüşümde en iyi belediye Kartal Belediyesi’dir. Biz bu işi çok iyi biliyoruz” dedi.

“Yeşil Alanları Arttırdık”

Kartal’daki yeşil alanların  arttığına dikkat çeken Başkan Altınok Öz, “Bir kenti planlarken, asgari ölçekte insanların ihtiyaçlarını belirlemek lazım. Kentte yaşayan bir insanın yeşil alana olan ihtiyacı 10 metre karedir. 144 bin metre kare yeşil alanı, göreve geldiğimizden bu yana 300 bin metre kareye çıkardık. Bir deprem anında insanların buluşma noktalarını o yeşil alanlarda sağlayabiliriz. Parklarda güneş enerjili sistemleri devreye soktuk. Değişen dönüşen Kartal’da, teknoloji ile vizyonel yaklaşımımız çok önemli. Değişirken ve dönüşürken, Kartal’da yaptıracağımız binalarda teknolojik yenilemeleri de sağlamamız lazım” dedi.

“Türkiye’de SED Raporu Çıkaran İlk Belediyeyiz”

Sosyal Etki Değerlendirme ‘SED’ raporunu Türkiye’de ilk çıkaran belediyenin Kartal Belediyesi oluğunu vurgulayan Başkan Altınok Öz, “ Kartal Belediyesi olarak bir ilke imza attık. Sosyal Etkileşim Değerlendirme ‘SED’ raporunu çıkardık. Türkiye’de ilk defa bir belediye, bir proje uygulandığında çevre ve  insan nasıl etkilenir yönünden rapor çıkartmıştır. İşte bunun adı da SED’tir. Sosyal Etki Değerlendirme Raporu’dur. Sosyal Etki Değerlendirme Raporu’nu hazırlayan şehir palcısı Faruk Göksu ve ekibine teşekkür ediyorum”diye konuştu.

inşaat yapma oyunu

“SED Raporunu Önemsiyoruz”

Muhtarlar toplantısında ’20 Mahalle 1 Kartal Eylem Planı’ adlı çalışma hakkında muhtarlara bilgi veren Şehir Plancısı Faruk Göksu, Kartal’da ilkleri hayata geçirerek fark yaratmak istediklerini söyledi. Türkiye’de ilk kez Sosyal Etki Değerlendirme raporunun Kartal Belediyesi tarafından hazırlatıldığını vurgulayan Göksu, “ Türkiye’de ilk defa Sosyal Etki Değerlendirme Raporunu Kartal Belediyesi hazırlattı. Bu raporu çok önemsiyoruz. Sosyal Etki Değerlendirme raporu, akademisyenler, belediyeler ve mahalle muhtarları  için çok önemlidir. Yapılan her projenin çevreye olumlu ya da olumsuz etkileri oluyor. İşte SED, bu olumsuz etkileri nasıl minimize edebilirizin raporudur.  Çevre Etki Değerlendirme ÇED raporunda, bu zamana kadar  insana ve yaşama verdiği etkiler araştırılmamıştır. O nedenle Sosyal Etki Değerlendirme SED raporu hazırlandı”dedi.

“Mahalle Eylem Planı Hazırlanacak”

Mahalle eylem planına da değinen Göksu, “Kartal’da 20 mahalle var. Eylem planını her mahalle için ayrı ayrı hazırlayacağız. Eylem planını hazırlamadan önce mahalle muhtarlarıyla konuşacağız. Muhtarlarla görüşmelerimiz neticesinde eylem planlarımızı hazırlayacağız. Tak Kartal olarak bir vizyon planı hazırladık. Hazırlanan bu vizyon planı, Kartal Belediyesi’nin çalışmalarını derleyen bir çalışmadır.  Kartal’ın diğer ilçelerden bir farkı vardır. Kartal düşünerek, farkı düşleyerek dönüşüyor. Önce düşüneceğiz. O düşünce, dönüşümü ve değişimi tetikleyecek” dedi.

CHP  Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt Başkan Altınok Öz’e Başarılar Diledi

 

Konuşmaların ardından Cumhuriyet Halk Partisi CHP Konya Milletvekili Mustafa Hüsnü Bozkurt,  Kartal Belediyesi Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün çalışmalarını yakından takip ettiğini söyledi. Kartal’da büyük bir değişimin ve gelişimin yaşandığını da sözlerine ekleyen Bozkurt, muhalefet belediyesi olmasına rağmen Başkan Altınok Öz’ün bunu başardığını ifade etti. Bozkurt, Başkan Altınok Öz’e çalışmalarında başarılar diledi.

Kartal Belediyesi

Editörün Diğer Yazıları :

İnşaat Gündemi'ne Abone Ol!

Bu içeriği beğendiniz mi? Tüm güncel içeriklerimizden haberdar olmak için e-posta abonemiz olabilirsiniz.İnşaat Gündemi'ne Özel İndirimli Fiyatlarıyla Mesleki Eğitim Tavsiyeleri (EKİM AYINDA GEÇERLİDİR, kuponların süresi geçmişse ve indirim uygulanmıyorsa iletişim formundan bize mesaj atabilirsiniz. ):

REVİT - SAP 2000- STA4CAD - TEKLA - ETABS : ONLİNE KURSA KATILMAK İÇİN TIKLA

PROJE OKUMA - HAKEDİŞ, METRAJ - PRİMAVERA İLE PLANLAMA - BÜTÇE VE KEŞİF - A'DAN Z'YE İNŞAAT : ONLİNE KURSA KATILMAK İÇİN TIKLA

Online İnşaat Mühendisi ve Mimar Kursları

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

GÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

28.10.2020 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 4560 ₺ 4530 ₺ 4500 ₺
İzmir 4405 ₺ 4380 ₺ 4330 ₺
Karabük 4480 ₺ 4430 ₺ 4380 ₺
Biga 4440 ₺ 4420 ₺ 4400 ₺
Payas 4410 ₺ 4380 ₺ 4350 ₺
Gebze 4490 ₺ 4460 ₺ 4430 ₺
Samsun 4500 ₺ 4500 ₺ 4430 ₺
Ankara 4500 ₺ 4470 ₺ 4440 ₺
Bursa 4460 ₺ 4440 ₺ 4395 ₺
Kütahya 4460 ₺ 4440 ₺ 4395 ₺
Sivas 4540 ₺ 4510 ₺ 4480 ₺
Detaylı Görünüm
kiralık jeneratör

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ