Kartal’da her mahallenin eylem planı olacak!

Yazar:

11.05.2016

Kişi Okumuş

0 Yorum

Kartal’da her mahallenin eylem planı olacak!


Fer Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Ramadan Kumova, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ü makamında ziyaret etti. Ziyarette Başkan Altınok Öz, Kartal’da hayata geçen proje ve çalışmalar hakkında bilgi verdi.

“Sosyal Etki Değerlendirme Raporu’nu Türkiye’de ilk biz çıkardık”

Görüşmede konuğuna Sosyal Etki Değerlendirme (SED) Raporu’ndan bahseden Başkan Altınok Öz şöyle konuştu: “Sosyal Etki Değerlendirme Raporu’nu Türkiye’de ilk olarak Kartal Belediyesi çıkardı. ÇED Raporu nasıl çevreyi inceliyorsa; bizim çıkardığımız SED raporu da değişimin ve dönüşümün insanı nasıl etkilediğini bizlere gösteriyor. Hazırladığımız bu SED Raporu, değişen ve dönüşen Kartal’da halkın bizden neler istediği, neler beklediği, değişip dönüşürken insan faktörünü etkileyen etkenlerin neler olduğu, belediye olarak yapmamız gerekenlerin neler olduğu konusunda bize yol gösteriyor. Bu rapor sanatçılar da dahil olmak üzere birçok kesimin dikkatini çekti, raporu incelemek isteyenlerin sayısı oldukça fazla.”

“Her mahallenin bir eylem planı olacak”

Türkiye’de başka bir ilke daha imza attıklarını söyleyen Başkan Altınok Öz, her mahallenin bir eylem planı hazırlandığını belirttiği konuşmasını şöyle sürdürdü: “Kartal’ın 20 mahallesi var. Bu mahallelere bir eylem planı lazımdı. TAK Kartal (Tasarım Araştırma Katılım) tarafından mahallelere yönelik eylem planları çıkarıldı. Bu eylem planında 15 dakikaya okula, parka, kamu kurumlarına nasıl ulaşılacağı yer alıyor. Mahallelerin eksikleri nelerdir, mahallelere nasıl bir çalışma yapılmalı konularında mahalle eylem planı bizlere ölçü verecektir. Her mahalleye eylem planı hazırlanacak.”

ofis mobilyaları

 “Türkiye’de dönüşümü en iyi Kartal Belediyesi yapıyor”

Göreve geldiği günden bu yana Kartal’da projelerin hız kesmeden devam ettiğini vurgulayan Başkan Altınok Öz: “Türkiye’de Deprem Dönüşüm Müdürlüğü’nü kuran ilk belediye Kartal Belediyesi’dir.  Deprem Dönüşüm Müdürlüğümüzde konusunda uzman arkadaşlar, Kartal’daki siteleri ve depreme dayanaksız binaları en ince detayına kadar inceledi. Site ve mahalle sakinleriyle toplantılar yaptık. Deprem ve yerinde dönüşüm konularında halka bilgi verdik. Mahalle toplantılarını kayıt altına aldık. Mahallelinin söyledikleri ve bizim söylediklerimizi derleyerek kitaplaştırdık. İşte bu kitabı Türkiye’de ilk çıkaran belediye de yine Kartal Belediyesi oldu. Şunun bilinmesi lazım Türkiye’de dönüşümü en iyi Kartal Belediyesi yapıyor.” dedi.

Konuğu ile proje odasına geçen Başkan Altınok Öz burada Hürriyet Mahallesi’nde yapılacak olan çalışmalar ile Uğur Mumcu ve Ceviz Meydanı projelerini anlattı. Sosyal Medya Grubu’nu da ziyaret eden Ramadan Kumova, Kartal Belediyesi’nin sosyal medya çalışmaları hakkında bilgilendirildi. Ziyaretin sonunda Fer Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Ramadan Kumova, Başkan Altınok Öz’e çalışmalarında başarılar dilerken; Başkan Altınok Öz de ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek Kumova’ya teşekkür etti.

kaynak:emlakkulisi.com

Editörün Diğer Yazıları :

İnşaat Gündemi'ne Abone Ol!

Bu içeriği beğendiniz mi? Tüm güncel içeriklerimizden haberdar olmak için e-posta abonemiz olabilirsiniz.
İlgili Terimler : ,

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

GÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

01.10.2021 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 7200 ₺ 7170 ₺ 7140 ₺
İzmir 7085 ₺ 7060 ₺ 7000 ₺
Karabük 7150 ₺ 7075 ₺ 7000 ₺
Biga 7030 ₺ 6990 ₺ 6950 ₺
Payas 7080 ₺ 7040 ₺ 7000 ₺
Gebze 7100 ₺ 7070 ₺ 7040 ₺
Samsun
Ankara 7160 ₺ 7130 ₺ 7100 ₺
Bursa 7185 ₺ 7160 ₺ 7100 ₺
Kütahya
Sivas 7110 ₺ 7080 ₺ 7050 ₺
Detaylı Görünüm
BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ

Facebook
Instagram
Telegram
LinkedIn
YouTube
RSS