Cem Tekoral: Gayrimenkul uzun vadede en karlı yatırımdır!

Yazar:

12.08.2016

Kişi Okumuş

0 Yorum

Cem Tekoral: Gayrimenkul uzun vadede en karlı yatırımdır!

15 Temmuz sonrasında, güvenli liman arayan yatırıma, rotasını yine gayrimenkule çevirdi. Emlak Konut’un başlattığı ve Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği’ nin (GYODER) de desteklediği konut kampanyalarına özel sektörden her gün bir yenisi ekleniyor. Sektördeki hareketliliği ve gelişmeleri değerlendiren Türkiye inşaat Merkezi (TİM) Platform Satış Müdürü ve KW Proje Koordinatörü Cem Tekoral, “Yapılan tüm araştırmalar, gayrimenkulün uzun vadede en karlı yatırım aracı olduğunu ortaya koyuyor. Tüketici de yatırım için hızla gayrimenkul sektörüne yöneliyor” dedi.

Domino etkisi Kredi faizlerindeki gevşeme sinyallerinin ardından, hükümetin kredilere yönelik yeni düzenleme yapılacağı yönündeki açıklamalarının sektörde başlayan canlanmaya daha da ivme kazandırmasını beklediklerini söyleyen Tekoral, “Son dönemde tüketici güven endeksinde önemli düşüşler yaşanmıştı.

Ancak, piyasada oluşan olumlu tablo ve iyimserlik şirketlerin yeni yatırım ve kampanya planlamalarını kamuoyuyla paylaşmalarının ardından adeta domino etkisi yarattı. Bu da kafasında düne kadar soru işaretleri olan tüketici ve ya tınmayı, her zaman kazandıran bir yapıya sahip olan gayrimenkul sektörüne çekiyor” diye konuştu.

İzmir’in avantajları 1+1 evlerin en fazla yapıldığı ve satıldığı şehir olan İzmir’de, gayrimenkul sektörünün önünün gerek şehir içi, gerekse şehir dışından gelecek yatırıma proje grupları sayesinde açık olduğuna dikkat çeken Cem Tekoral, “İzmir, gayrimenkul yatırımı yapmak ve proje geliştirmek için çok elverişli bir kent. Bu bağlamda, sadece Bayraklı yeni kent merkezinde değil, kentin kuzey aksı konumundaki, Çiğli, Ulukent ve Bergama’ya kadar uzanan bölgede hızla yeni projelerin başladığını ve tüketiciye avantajlı koşullar sunduğunu görüyoruz” ifadesini kullandı.

Müteahhit firmalara, arsa arayışından ve arsanın bulunduğu arazi üzerinde mimari projenin nasıl olması gerektiğine, rakip analizinden fiyatlandırmaya ve ödeme planına, daire tiplerinden metrajlarına kadar uzanan geniş bir yelpazede hizmet verdiklerini vurgulayan Tekoral şu bilgileri verdi: “Bunun yanı sıra; partner ajansımızla birlikte PR süreçlerini belirleyerek marka oluşturulması ve basınla ilişkiler konusunda da destek veriyoruz. Saüş ekibini kurarak satış süreçlerini de yürütüyoruz. Müteahhit firmaya yatırım için ortaya koyduğu bütçeye bakarak alacağı geri parayı sunup, belli dönemlerde nakit akışını sağlayan bir organizasyonuz. Anahtar teslim bir hizmetten bahsediyoruz. ‘Satılmayacak gayrimenkul yoktur; sattırmayan yöntem vardır” diyoruz.” Orta gelirliler 2+1 evleri tercih ediyor…

izmir’de ev alırken ençok dikkat edilen konunun, evin lokasyonu ve bulunduğu semt olduğunu hatırlatan Tekoral, ardından da alınan evin içindeki yaşam kalitesiyle, fiyatının geldiğini söyledi. Orta segment denilen alıcı kitlesinin 300 350 bin lira civarında bir ev alırken; üst segmentin de, 500 – 600 bin TL., bandındaki evleri tercih ettiğini kaydeden Cem Tekoral şunları söyledi: “Bundan dolayı orta gelirli izmirliler 2 + 1 evleri tercih etmek zorunda kalıyor. Tüm bunların yanında toplu taşımaya yakınlık, evin okul ve hastaneye yakın olması, otoban bağlantısı bulunması da tercih sıralamasında projeyi öne çıkarıyor”

Yenigün

inşaat mühendisliği programları
İlgili Terimler : ,

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

YorumunuzGÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

20.08.2019 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 3080 ₺ 3080 ₺ 3110 ₺
İzmir 3000 ₺ 3035 ₺ 3065 ₺
Karabük 3000 ₺ 3050 ₺ 3050 ₺
Biga 3040 ₺ 3060 ₺ 3080 ₺
Payas 3020 ₺ 3050 ₺ 3080 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ