Çevre dostu okul tasarlayacaklar

Yazar:

25.09.2013

Kişi Okumuş

0 Yorum

Çevre dostu okul tasarlayacaklar

ÖĞRENCİLER YARIŞACAK

Cihan, sözlerini şöyle sürdürdü: “İzocam tarafından 14 yıldır düzenlenen Üniversite Öğrencileri Yalıtım Yarışması 2010 yılından beri Isover Multi Konfor Binalar Öğrenci Yarışması ile koordineli olarak yürütülüyor. Her yıl çok sayıda farklı ülkenin, mühendislik ve mimarlık fakültelerinde öğrenim gören lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin katıldığı yarışma için belirlenen içerik kriterlerine uygun tasarımlar yapan öğrenciler proj eleri ile birincilik için mücadele veriyor. Multi Konfor Binalar Öğrenci Yarışması, enerji verimliliği ile farklı konfor boyutları üzerine geliştirilen fikirleri yaymayı ve geleceğe taşımayı hedefliyor. İki aşamada yapılandırılan yarışmanın Türkiye’deki ulusal ayağı İzocam tarafından düzenleniyor. Her ülkede dereceye giren en iyi üç proj e Isover ev sahipliğinde düzenlenen uluslararası aşamada yarışmaya hak kazanıyor. Yenilenebilir enerji kaynakları, binalarda enerji verimliliği ve multi konfor standartlarında yapılar üzerine kurgulanan yarışmada, her yıl enerji ön planda tutularak açıklanan farklı yarışma konuları ile farklı bina konseptleri, dünya üniversitelerinin mimarlık ve mühendislik fakültelerinde eğitim gören öğrenciler tarafından projelendiriliyor.” getirmeye devam ediyor.

2014 YILINDA GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Çevreci projeleriyle dikkat çeken Büyükşehir Belediyesi’nin Gaziantep’te ekolojik bir kent kurma yönündeki çalışmaları ve bu hedeflere hızlı bir şekilde ulaşması yurt dışından birçok idarenin ilgisini çekerken, proje uluslararası platformda da ilgi görmeye devam ediyor. Türkiye’de İklim Eylem Planı, Sertifikalı Pasif Ev gibi çevreci projelere imza atan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin ekolojik bir kent kurma yönündeki planları ve bu hedeflere hızlı bir şekilde ulaşmak için yaptığı çalışmaların ilgi görmeye devam ettiğini belirten İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Sezer Cihan, İzocam, Isover ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi işbirliği içerisinde yapılan hazırlıklar sonunda 2014 yılında gerçekleştirilecek 14. İzocam Multi Konfor Binalar Öğrenci Yarışması’nda öğrencilerin, Gaziantep’te bir ilkokul tasarlaması ve uluslararası aşama sonunda birincilik alan projenin ekokent yerleşim alanında hayata geçirilmesinin planlandığını söyledi.

MODERN EĞİTİM İLE BİRLEŞECEK

Bugüne kadar farklı ülkelerin değişik konseptteki yerleşim alanları içerisinde bina ve çevre düzenlemeleri üzerine projeler geliştiren öğrenciler, bu kez bir ilkokul tasarımı üzerine çalışacağını dile getiren Sezer Cihan, “Okul projesi, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilen ve 200 bin kişilik yaşam alanına sahip yeni Ekokent Projesi içerisinde geliştirilecek. Yarışmaya katılan öğrencilerden; Ekokent Projesi içerisinde, klasik öğeleri modern eğitim ile birleştiren, 6-10 yaş arasındaki 400 ila 600 öğrenciyi barındırabilecek bir okulu projelendirmeleri beklenecek” dedi.

inşaat mühendisliği programları

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

YorumunuzGÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

19.03.2019 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 3310 ₺ 3310 ₺ 3350 ₺
İzmir 3220 ₺ 3255 ₺ 3285 ₺
Karabük 3200 ₺ 3240 ₺ 3240 ₺
Biga 3210 ₺ 3235 ₺ 3260 ₺
Payas 3200 ₺ 3230 ₺ 3260 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ