Emlak Yazın mı Alınmalıdır Kışın mı?

Yazar:

04.05.2018

Kişi Okumuş

0 Yorum

Emlak Yazın mı Alınmalıdır Kışın mı?


Aslında birçok kişi emlak yazın mı alınmalıdır kışın mı sorusuna tam anlamı ile bir yanıt vermenin mümkün olmadığını düşünmektedirler. Çünkü her iki mevsimde de emlak sektöründe çok farklı durumlar ortaya çıkabilmekte ve aynı zamanda ev arayan kişileri de farklı durumlar bekleyebilmektedir. İnsanların bu alanda yapacakları araştırmlaarda her zaman için kendi önceliklerini belirlemeleri gerekmektedir.

Özellikle hangi mevsim de emlak sektöründe ne gibi değişimlerin yaşanacağını bilmek daha mantıklı yatırımlar yapılabilmesini sağlayabilmektedir. Örneğin yazın emlak satın almak isteyen kişileri çok ciddi bir rekabet beklemektedir çünkü yapılan araştırmalara göre bu aylarda insanlar çok daha fazla emlak aramaktadırlar. Ancak bu ilgi kış aylarında daha düşük olduğu için alınacak olan emlaklar hakkında daha az kişi ile rekabet edilmekte ve bu sayede satın alma işlemleri daha kolay olmaktadır.

Aynı zamanda yazın alınacak olan emlaklarda özellikle çocuklu aileler daha rahat etmektedir. Okullların kapalı olması sayesinde çocuklarının eğitimlerinin aksamamasını sağlayan insanlar hem taşınma işlemlerini hem de resmi işlemleri çok daha kısa zamanda tamamlayabilmektedirler. Yazın ev almak ile kışın almak arasında ne gibi farklar olduğunu araştıran insanlar özellikle hem risk almamak hem de kısa zaman içinde amaçlarına ulaşabilme konusunda aşağıda belirtilen hususlara dikkat ettikleri takdirde mutlaka zorlanmadan amaçlarına ulaşabilmektedirler;

  • Yazın çok fazla rekabet olmasından dolayı işler uzayabilmektedir. Ancak kışın hem rekabet az olmakta hem de pazarlık payı artmaktadır.
  • Yaz aylarında okullar kapalı olacağı için çocuklu aileler daha avantajlı olmaktadırlar. Kışın ise okullar açık olacağı için çocukların eğitimlerinin aksama ihtimali olabilmektedir.
  • Yazın çok ilgi olasından dolayı emlak danışmanları insanlarla çok zaman geçirememektedirler. Ancak kışın daha az ilgi olmasından dolayı danışmanlar insanlara daha çok zaman ayırabilmektedirler.
  • Yazın ilginin yüksek olması emlak fiyatlarını arttırmaktadır. Ancak kışın ilgi az olduğu için hem fiyatlar düşmekte hem de pazarlık payı doğmaktadır.

Emlak Satın Almak İçin Doğru Zaman

Herkesin kısa zaman içinde sonuç almak istedikleri emlak satın alma işlemlerinde özellikle daha hızlı sonuç alabilmek için öncelikle satın alma yapılacak olan dönem hakkında araştırma yapmak gerekmektedir. Bilindiği gibi birçok kişi emlak satın alma işlemlerini doğru zamanlarda yapmadıkları için ciddi bir zaman kaybı yaşayabilmektedirler. Bu konuda uzmanların kapılarını çalmak ve emlak satın almak için doğru mevsim hakkında bilgi almak kısa zaman içinde sonuç alınabilmesi anlamına gelmektedir.

Amaçları emlak satın alma sürecinde zorlanmamak ve aynı zamanda doğru zamanda doğru yatırımı yapabilmek olan insanlara birçok farklı bölgede aktif olarak hizmet vermekte olan emlak danışmanlarından yardım almalıdırlar. Örneğin yazlık bölgelerde yapılacak olan emlak yatırımlarının kışın yapılması, kışlık yerlerdeki yatırımların ise yazın yapılması her zaman için emlak fiyatlarının daha düşük olacağından uzmanların en önemli uyarıları olmaktadır.

Hangi Emlak Ne Zaman Alınmalıdır?

Buna benzer birçok önerinin alınabildiği bu alanda özellikle satın alınacak olan yapının özelliklerinin de doğru bir şekilde araştırılması ile yüksek pazarlık payları doğabilmekte ve insanlar bütçelerini zorlamadan kısa zaman içinde satın alma işlemlerini tamamlayabilmektedirler. Emlak satın almak için doğru zamanı arayan insanlar bu konuda net bir yanıt bulamadıkları gibi aynı zamanda sürekli olarak önemli olanın zaman değil satın alınacak yapıya göre hareket edilmesi olduğunu da görebilmektedirler.

Doğru yerde doğru yatırımı yapmak için harekete geçen insanlar öncelikle zamandan önce çok daha önemli kriterler olduğunu ve emlak satın alma dönemleri hakkında araştırma yapmanın da faydalı olacağını bilmelidirler.

İnşaat Gündemi'ne Abone Ol!

Bu içeriği beğendiniz mi? Tüm güncel içeriklerimizden haberdar olmak için e-posta abonemiz olabilirsiniz.İnşaat Gündemine Özel İndirimli Fiyatlarıyla Mesleki Eğitim Tavsiyeleri (AĞUSTOS AYINDA GEÇERLİDİR, kuponların süresi geçmişse ve indirim uygulanmıyorsa iletişim formundan bize mesaj atabilirsiniz. ):

REVİT Architecture Eğitimi - 60 TL   SATIN AL
TBDY 2018'e göre SAP2000 Eğitimi - 60 TL   SATIN AL
TBDY 2018'e göre ETABS Eğitimi - 60 TL   SATIN AL
Sta4CAD Eğitimi - 40 TL   SATIN AL
TEKLA STRUCTURES Eğitimi - 60 TL   SATIN AL
MS PROJECT Eğitimi - 60 TL   SATIN AL
İnşaat Proje Okuma Eğitimi - Mimari/Statik/Mekanik/Elektrik - 50 TL   SATIN AL
İnşaat Projelerinde Metraj, Keşif, Bütçe ve Hakediş Eğitimi - 70 TL   SATIN AL
Tüm Aşamalarıyla İnşaat Eğitimi - AUTOCAD/STA4/EXCEL/PROJECT - 50 TL   SATIN AL
Primavera P6 ve Excel ile Planlama ve Bütçe Analizi Eğitimi- 50 TL   SATIN AL

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

GÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

11.08.2020 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 3950 ₺ 3930 ₺ 3910 ₺
İzmir 3895 ₺ 3875 ₺ 3830 ₺
Karabük 3920 ₺ 3890 ₺ 3860 ₺
Biga 3910 ₺ 3890 ₺ 3870 ₺
Payas 3910 ₺ 3880 ₺ 3850 ₺
Gebze 3890 ₺ 3870 ₺ 3850 ₺
Samsun 3960 ₺ 3960 ₺ 3900 ₺
Ankara 3970 ₺ 3940 ₺ 3910 ₺
Bursa 3970 ₺ 3950 ₺ 3905 ₺
Kütahya 3970 ₺ 3950 ₺ 3905 ₺
Sivas 4000 ₺ 3970 ₺ 3940 ₺
Detaylı Görünüm
kiralık jeneratör

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ