Erdoğan İstanbullu’ya Hayalini Soracak

13.11.2013

Kişi Okumuş

0 Yorum

Erdoğan İstanbullu’ya Hayalini Soracak

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da akademisyenlerden STK’lara, iş dünyasından sanatçılara kadar geniş bir katılımla düzenlenecek İstanbul Kent Ekonomisi Forumu’nda, halka istediği projeleri soracak. İstanbul dünyanın en büyük metropollerini kıskandıracak vizyoner projesini kendisi belirleyecek. Forumun önümüzdeki hafta içerisinde yapılacağı ifade edildi. Gelen teklifler arasından yine katılımcıların değerlendirmeleriyle seçilecek proje, İstanbullular’ın yeni çılgın projesi olacak. Böylece müzakereci demokrasinin en etkili kullanıldığı alan olan forum yöntemi şehirler için hayata geçirecek. Müzakereci demokrasi tartışmaları Gezi Parkı olayları sonrası gündeme gelmişti.

Numan Kurtuluş yönetiyor

AK Parti Ekonomi İşleri Başkanlığı’nın başlattığı Kent Ekonomileri Forumları 79 ilde tamamlandı. Yerel yönetimlerde karar alım süreçlerinde müzakereyi güçlendirme ve karar alımında katılımı artırma amacıyla başlatılan proje kapsamında yalnızca Ankara ve İstanbul’da kent ekonomileri forumları düzenlenmedi. Bugüne kadar Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş başkanlığında sürdürülen projede her şehir kendi istediği projeyi, ilden sunulanlar arasından belirledi. Mardin’e Mezopotamya’nın film platosu olacak Mardinwood, Tunceli’ye botanik enstitüsü, Bursa’ya yazılım vadisi, Sivas’a jeotermal ve sağlık adası olmak üzere şehirlere vizyoner proje kazandıran forumların finali İstanbul’da yapılacak.

Nasıl hayata geçecek?

Kent ekonomileri forumları çerçevesinde belirlenen projelerin hayata geçirilmesi için ilk düşünülen adres bütçe oldu. Bugüne kadar bazı illerin istediği projeler bütçedeki yerini çoktan aldı. AK Parti projelere uzun vadede şehirleri geliştirmesi ve ekonomik açıdan rekabette ileri taşıması nedeniyle sahip çıkıyor. Başlamadan önce kendisine sunulan önergelerle ilgili Erdoğan’ın “Finali İstanbul’da yapalım. Ben de katılacağım” dediği öğrenildi.

kaynak: arkitera

inşaat mühendisliği programları

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

YorumunuzGÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

18.10.2018 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 3475 ₺ 3475 ₺ 3515 ₺
İzmir 3330 ₺ 3355 ₺ 3380 ₺
Karabük 3380 ₺ 3450 ₺ 3450 ₺
Biga 3420 ₺ 3430 ₺ 3440 ₺
Payas 3340 ₺ 3365 ₺ 3390 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ