SÖKE MİMARLIK VE TASARIM FAKÜLTESİ’NE ONAY

Yazar:

11.01.2014

Kişi Okumuş

0 Yorum

SÖKE MİMARLIK VE TASARIM FAKÜLTESİ’NE ONAY

Adnan Menderes Üniversitesi’nin (ADÜ) Söke’de Mimarlık ve Tasarım Fakültesi kurulması için yaptığı başvuru YÖK tarafından onaylandı.

Söke Ticaret Odası bu sevincin yaşamasında katkıları olan Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu’na teşekkür etmek üzere bir yemek düzenledi. Yaylaköy Ertan Restaurant’ta gerçekleşen Ticaret Odası Melis Üyeleri ve KadınGirişimcilerinin bulunduğu yemeğe ADÜ Söke Meslek Yüksek Okul Müdürü Prof. Dr. Mustafa Çetin’de katıldı.

Basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayarak sözlerine başlayan Söke Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Reşat Anya; Mimarlık ve Tasarım Fakültesi YÖK’ten geçti. Sayın Rektörümüze teşekkür etmek üzere hep beraber olmak istedik” dedi.

ADÜ’ye bağlı Söke’deki 2. Fakültenin ‘Mimarlık ve Tasarım Fakültesi’ olarak hizmet vereceğini belirten ADÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu; Mimarlık ve Tasarım Fakültesi’nin Mimari, İç Mimari, Şehir ve Bölge Planlama ile Endüstriyel Ürün Planlama olmak üzere 4 bölümü kapsayacağını söyledi. Söke Mimarlık ve Tasarım Fakültesi’nin bölgeye büyük hizmetlervereceğine inandığını belirten Rektör Birincioğlu; “YÖK’ten onay alan fakülte ilgili Bakanlıkların da onayını aldıktan sonra Resmi Gazetede yayınlanacak. ADÜ Söke’de İşletme ile Mimarlık ve Tasarım Fakülteleri, bunun yanında Sağlık Yüksek Okulu, Sağlık Hizmetleri Yüksek Okulu ve Söke Meslek Yüksek Okulu ile hizmet verecek. Bunların yanında Söke İşletme Fakültesi’ne iki yeni bölüm daha gelecek. Yeni fakültemiz ve ilave bölümlere yakın zamanda Söke’de öğrenci sayısı 8 Bin’e ulaşacak” dedi.

ADÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu, Söke Ticaret Odası’na düzenledikleri yemek ve Üniversiteye katkılarından dolayı teşekkür etti.

İHA

inşaat mühendisliği programları
İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

YorumunuzGÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

25.05.2019 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 3480 ₺ 3480 ₺ 3510 ₺
İzmir 3420 ₺ 3455 ₺ 3485 ₺
Karabük 3390 ₺ 3430 ₺ 3430 ₺
Biga 3440 ₺ 3465 ₺ 3490 ₺
Payas 3400 ₺ 3430 ₺ 3460 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ