SAP2000 - ETABS - STA4CAD - TEKLA - REVİT - MS PROJECT Online Kurs Fırsatı, TIKLA

Sur'da kent mimarisine uygun binalar yapılacak! | İnşaat Gündemi

Sur’da kent mimarisine uygun binalar yapılacak!

Yazar:

14.02.2016

Kişi Okumuş

0 Yorum

Sur’da kent mimarisine uygun binalar yapılacak!


Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Diyarbakır’ın Sur ile Şırnak’ın Silopi ve Cizre ilçelerinde terör örgütünün yol açtığı yıkımın giderilmesine yönelik çalışmaların, hayatın normalleşmesinin sağlanmasının hemen ardından hızla başlayacağını belirterek, bu çalışmaların Cizre ve Silopi’de kentsel dönüşüm şeklinde, tarihi bir kent olan Sur’da ise şehrin bu yönünü öne çıkaracak bir anlayışla yapılacağını ifade etti.

Sarı, çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere geldiği Erzurum’da, Valilik ve Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti.

Erzurum Valilisi Ahmet Altıparmak ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’den çalışmalar hakkında bilgi alan Sarı, belediyeyi ziyaretinde gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye’nin inşası ve ihyası için yeni bir döneme girildiğini söyledi.

Türkiye’nin bütün bölgelerinde, tarihi dokunun, yöresel mimarinin ve kültür mirasının ön plana çıkarılması için yeni bir proje başlattıklarını belirten Sarı, şunları kaydetti:

inşaat yapma oyunu

“Bu proje çerçevesinde bölgemizdeki özellikle tarihi dokusu ön plana çıkan il ve ilçelerde, yeni bir anlayışla inşa ve ihya çalışması yapacağız. Tarihi dokusu, kimliği ve ruhu ortaya çıkan yeni şehirlerimiz, yeni yaşam alanlarımızın, bundan sonraki nesillerimize inşallah bırakacağımız bir eser olması için elimizden gelen çalışmayı yapacağız. Türkiye, özellikle bir süreden beri, bölgede yoğun operasyonlarla hızlı bir biçimde hayatın normalleşmeye başladığı bir sürece varıyor. Silopi’de hayat artık normalleşmeye başladı operasyonlar sona erdikten sonra yaklaşık 23 ekibimizle sahada çalışma yaptık. Bu hafta Sayın Başbakan’ımıza bunun sunumunu yapacağız. Daha sonra Cizre’ye geçeceğiz. Orada da zarar tespit çalışması yapıp, benzer bir çalışmanın altyapısını orada da yapacağız. İnşallah en kısa zamanda da Sur’a gireceğiz.Cizre ve Silopi’de kentsel dönüşüm çerçevesinde yapacağımız çalışma, Sur’da tamamen kentsel sit alanının korunduğu bir çalışma olacak. Bildiğimiz toplu konut yapılaşması Sur’da kesinlikle yer almayacak. Sur’un mimarisine uygun binalar yapılacak ve burayı antik bir kent olan, dünyada diğer birçok ülkede örneklerini gördüğümüz bir sur şehri haline getireceğiz. Bu daha kapsamlı bir proje.”

– Çalışmaların altyapıları hazır

Sarı, Sur’daki operasyonların en kısa zamanda sona ermesini beklediklerini, ilçede hayat normalleşir normalleşmez de Sur’a Başbakan Ahmet Davutoğlu ile gidip, projelerini yerinde paylaşacaklarını dile getirdi. Sarı, “Bütün çalışmalarımız, altyapımız hazır. Silopi, Cizre ve Sur için ekip olarak sahaya inmeye hazırız. Haftaya cumartesi günü inşallah Silopi’de biz de sahaya inmiş olacağız. Böylelikle oradaki yıkılmış veya yıkılması gereken binaların yıkım işlemleri başlanacak. Orada vatandaşlarımıza yeni konut alanları temin edeceğiz ve onların ihtiyaçlarını en kısa zamanda yerine getireceğiz” dedi.

AA

Editörün Diğer Yazıları :

İnşaat Gündemi'ne Abone Ol!

Bu içeriği beğendiniz mi? Tüm güncel içeriklerimizden haberdar olmak için e-posta abonemiz olabilirsiniz.İnşaat Gündemi'ne Özel İndirimli Fiyatlarıyla Mesleki Eğitim Tavsiyeleri (EKİM AYINDA GEÇERLİDİR, kuponların süresi geçmişse ve indirim uygulanmıyorsa iletişim formundan bize mesaj atabilirsiniz. ):

REVİT - SAP 2000- STA4CAD - TEKLA - ETABS : ONLİNE KURSA KATILMAK İÇİN TIKLA

PROJE OKUMA - HAKEDİŞ, METRAJ - PRİMAVERA İLE PLANLAMA - BÜTÇE VE KEŞİF - A'DAN Z'YE İNŞAAT : ONLİNE KURSA KATILMAK İÇİN TIKLA

Online İnşaat Mühendisi ve Mimar Kursları

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

GÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

31.10.2020 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 4690 ₺ 4660 ₺ 4630 ₺
İzmir 4495 ₺ 4470 ₺ 4420 ₺
Karabük 4600 ₺ 4550 ₺ 4500 ₺
Biga 4560 ₺ 4540 ₺ 4520 ₺
Payas 4560 ₺ 4530 ₺ 4500 ₺
Gebze 4620 ₺ 4590 ₺ 4560 ₺
Samsun 4610 ₺ 4610 ₺ 4540 ₺
Ankara 4620 ₺ 4590 ₺ 4560 ₺
Bursa 4550 ₺ 4530 ₺ 4485 ₺
Kütahya 4550 ₺ 4530 ₺ 4485 ₺
Sivas 4670 ₺ 4640 ₺ 4610 ₺
Detaylı Görünüm
kiralık jeneratör

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ