Türk ve Koreli Müteahhitler Orta Asya Pazarı İçin Buluşacak

Yazar:

25.08.2013

Kişi Okumuş

0 Yorum

Türk ve Koreli Müteahhitler Orta Asya Pazarı İçin Buluşacak

Türk ve Kore müteahhitlik firmaları, Orta Asya pazarlarına yönelik iş birliği formunda bir araya gelecek. Forum, 27 Ağustos’ta İstanbul‘da yapılacak. Orta Asya Cumhuriyetleri’nden KırgızistanÖzbekistan ve Tacikistan’a yönelik olarak gerçekleştirilecek foruma, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ve Kore Kara, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Seoung-hwan Shuh katılacak.

Ekonomi Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Türk inşaat sektörünün yurt dışı pazarlarındaki iş hacminin artırılmasına yönelik çalışmalar devam ediyor. Bu kapsamda 27 Ağustos Salı günü Ekonomi Bakanlığı‘nın koordinasyonunda Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK), Kore Kara, Altyapıve Ulaştırma Bakanlığı ve Kore Uluslararası Müteahhitler Birliği tarafından gerçekleştirilecek forumda Türk veKore müteahhitlik firmaları ve finans kurumları bir araya gelecek.

Forumda, Kırgız, Özbek ve Tacik hükümetlerinin ilerleyen döneme yönelik alt ve üstyapı projelerinin ele alınması, söz konusu projelerin hayata geçirilmesine yönelik olarak Türk ve Kore müteahhitlik ve finans kurumları arasında işbirliği modellerinin şekillendirilmesi amaçlanıyor. Büyük projelerin hayata geçirilmesinde finansman güçlükleri yaşayan KırgızistanÖzbekistan ve Tacikistan’daki projelerde Kore ile yapılacak işbirliği ileTürk müteahhitlerinin anılan ülkelerde sahip oldukları pazar payının artırılması öngörülüyor.

Forumda İslam Kalkınma Bankası, Asya Kalkınma Bankası Türk ve Kore EXIMBANK yetkilileri de kuruluşları tarafından KırgızistanÖzbekistan ve Tacikistan’a yönelik olarak sunulan finans modelleri hakkında bilgi verecek. Ayrıca, Türk ve Koremüteahhitlik ve teknik müşavirlik firmaları ikili iş görüşmelerinde bulunacak.

kaynak: haberler.com

inşaat mühendisliği programları

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

YorumunuzGÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

14.02.2019 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 3270 ₺ 3270 ₺ 3300 ₺
İzmir 3180 ₺ 3210 ₺ 3240 ₺
Karabük 3220 ₺ 3250 ₺ 3250 ₺
Biga 3200 ₺ 3225 ₺ 3250 ₺
Payas 3260 ₺ 3290 ₺ 3320 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ