Yapının Ankara Buluşmasına Büyük İlgi!

Yazar:

29.10.2013

Kişi Okumuş

0 Yorum

Yapının Ankara Buluşmasına Büyük İlgi!


YEM Fuarcılık tarafından düzenlenen, Türk yapı malzemesi sektörünün bölgedeki en köklü ve en büyük buluşması olan 26. Yapı Fuarı –Turkeybuild Ankara yapı sektörünün buluşma noktası oldu. 24 – 27 Ekimtarihleri arasında gerçekleşen ve büyük ilgi gören fuar, geçtiğimiz yıl %20 büyüyerek 12.000 m2’ye ulaşan yeni alanında, bu yıl binlerce ürün çeşidini ve 200’ü aşkın firmayı, 26.758 ziyaretçiyle buluşturdu.

Türk yapı malzemesi sektörünün bölgedeki en köklü ve en büyük buluşması olan ve 26. kez düzenlenen fuarda yapı malzemesi sektörünün en yeni malzemeleri, teknoloji ve hizmetleri sergilendi. Yapı Fuarları’nın geleneği haline gelen Altın Mıknatıs “Amacına Uygun Düzenlenmiş Stand Ödülleri” de fuar sırasında düzenlenen ödül töreni ile sahiplerini buldu.

1988 yılından bu yana düzenlenen ve bölgenin en büyük ticaret platformlarından olan Yapı Fuarı – Turkeybuild Ankara, her yıl olduğu gibi bu yıl da başkent merkezli olmak üzere tüm bölgedeki firmaları, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarını, yatırımcılarını sektör profesyonelleriyle iletişime geçirerek, yeni iş ve yatırım olanakları yaratacak büyük fırsatlar sundu. Yapı sektöründeki en son teknoloji, ürün ve hizmetlerin sunulduğu fuarda ziyaretçiler, tek bir çatı altında yer alan 2.000’den fazla ürün segmentindeki ürün ve hizmetleri inceleyerek, katılımcı firmaların üst düzey yetkililerinden görüş ve önerilerini alarak, uygulamada karşılaşılan sorunlar ve çözüm yolları hakkında bilgi edinme fırsatı buldular.

En iyi standlar ödüllerini aldı! Altın Mıknatıs Ödülleri Fuarda Sahiplerini Buldu…

Ayrıca, Yapı Fuarları – Turkeybuild’in geleneği olan ve “Altın Mıknatıs”başlığı altında düzenlenen “Amacına En Uygun Tasarlanmış Stand Ödülleri” de fuar kapsamında sahiplerini buldu. İsmail Aslan, Buket Çelik, Dr. Meryem Yalçın ve Murat Taş’tan oluşan seçici kurul, fuarda yer alan stantları; ürünle kurduğu bağlantı, üç boyutlu tasarım nesnesi olarak düzenlenmeleri, görsel malzeme kullanımındaki estetik kriterler, standların modülerliği ve yeniden kullanılabilir olma özelliklerine göre değerlendirmeye tabii tuttular. Buna göre;

Altın Mıknatıs Birincilik Ödülü

Birincilik Ödülü, “ürünün sergilenme mantığı, görsel malzeme kullanımındaki estetik, modüler ve tekrar kullanılabilir bir yapıya sahip olmasından dolayı” tasarımı kendilerine ait olan URTİM İnşaat standınaverilirken, İkincilik Ödülü, “üç boyutlu tasarım nesnesi olarak düzenlenmesi, görsel malzeme kullanımındaki renkler ve estetik nedeniyle” tasarımını kendilerinin yaptığı STO A.Ş. standının oldu. Üçüncülük Ödülünü “ürün ile kurduğu bağlantı, kullanılan mobilya ve ürün panolarının standla kurduğu bütünlüğün yarattığı estetik sebebiyle” tasarımını Terminal Design’ın yaptığı standla Jotun Boya aldı.

Mansiyon Ödülüne, “ürün ile kurduğu bağlantı, üç boyutlu tasarım nesnesi olarak düzenlenmesi ve tasarımındaki sadelik ve estetik nedeniyle” tasarımı kendilerine ait olan Grofen standı, YEM Özel Ödülüne ise yine tasarımı kendilerine ait olan Aduro Ahşap standı değer görüldü.

Altın Mıknatıs Mansiyon Ödülü

 

 

YEM Fuarcılık tarafından 36 yıldan bu yana düzenlenen Yapı Fuarları – Turkeybuild sektörün en büyük buluşma platformudur. Yapı Fuarları Türk yapı malzemesi sektörünün dev firmalarını; mimarlar, mühendisler, peyzaj mimarları, müteâhhitler, GYO’lar, meslek odaları, resmi ve yerel yönetim temsilcileri, yatırımcılar, akademisyenler, öğrenciler ve ilgili STK’lardan oluşan yapı sektörü profesyonelleri ile bir araya getirmektedir.

Yapı Fuarı – Turkeybuild 2014 Fuar Takvimi

37. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul        6 – 10 Mayıs 2014

27. Yapı Fuarı – Turkeybuild Ankara         23 – 26 Ekim 2014

20. Yapı Fuarı – Turkeybuild İzmir  6 – 9 Kasım 2014

YEM Fuarcılık A.Ş. 

YAPI FUARLARI – TURKEYBUILD Türk Yapı Sektörü ve Bölgenin En Büyük Buluşmaları

YEM Fuarcılık A.Ş.; Yapı-Endüstri Merkezi A.Ş. ile ITE Group PLC. ortaklığı olarak Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, Yapı Fuarı – Turkeybuild Ankara ve Yapı Fuarı – Turkeybuild İzmir’i düzenlemektedir.

Yapı Fuarları – Turkeybuild, Türkiye ekonomisinin odağında yer alan üç büyük kent; İstanbul, Ankara ve İzmir’de, Türkiye’nin ve bölgelerinin lider fuarlarını oluşturuyor. Ulusal ve uluslararası alanda güvenilir bir marka olan fuarlar, her geçen yıl büyüyerek, sektöre sağlanan faydayı artırmayı başarıyor. Yapı Fuarları – Turkeybuild sektöre yeni ihracat kapıları açıyor, yeni işbirlikleri ve satınalmalar için fırsatlar yaratıyor. Türk yapı sektörünü uluslararası arenada da temsil eden Yapı Fuarları – Turkeybuild, yıl boyunca yerli yabancı ortalama 180.000 ziyaretçiyi buluşturuyor. Bu kapsamda ülkedeki en büyük yapı buluşması olan Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, “Türkiye’nin de içinde bulunduğu Balkanlar, BDT ülkeleri, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’yı kapsayan bölgenin en büyük yapı malzemeleri fuarı” olma özelliğini taşıyor. Daha fazla bilgi için: www.yapifuari.com.tr

kaynak: yapi.com.tr

Editörün Diğer Yazıları :

İnşaat Gündemi'ne Abone Ol!

Bu içeriği beğendiniz mi? Tüm güncel içeriklerimizden haberdar olmak için e-posta abonemiz olabilirsiniz.

İnşaat Gündemi'ne Özel İndirimli Fiyatlarıyla Mesleki Eğitim Tavsiyeleri (EKİM AYINDA GEÇERLİDİR, kuponların süresi geçmişse ve indirim uygulanmıyorsa iletişim formundan bize mesaj atabilirsiniz. ):

REVİT - SAP 2000- STA4CAD - TEKLA - ETABS : ONLİNE KURSA KATILMAK İÇİN TIKLA

PROJE OKUMA - HAKEDİŞ, METRAJ - PRİMAVERA İLE PLANLAMA - BÜTÇE VE KEŞİF - A'DAN Z'YE İNŞAAT : ONLİNE KURSA KATILMAK İÇİN TIKLA

Online İnşaat Mühendisi ve Mimar Kursları

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

GÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

17.01.2021 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 5820 ₺ 5790 ₺ 5760 ₺
İzmir 5675 ₺ 5650 ₺ 5600 ₺
Karabük 5770 ₺ 5695 ₺ 5620 ₺
Biga 5720 ₺ 5680 ₺ 5640 ₺
Payas 5640 ₺ 5610 ₺ 5580 ₺
Gebze 5810 ₺ 5780 ₺ 5750 ₺
Samsun 5810 ₺ 5810 ₺ 5720 ₺
Ankara 5740 ₺ 5710 ₺ 5680 ₺
Bursa 5745 ₺ 5720 ₺ 5670 ₺
Kütahya 5745 ₺ 5720 ₺ 5670 ₺
Sivas 5730 ₺ 5700 ₺ 5670 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ