-

Çok kültürlü tasarımın mimarı: Maurizio Molini

Yazar:

14.05.2018

Kişi Okumuş

0 Yorum

Çok kültürlü tasarımın mimarı: Maurizio Molini

instagram takipçi arttırma, instagram takipçi satın al, instagram takipçi kasma, instagram takipçi hilesi şifresiz


2018 koleksiyonuyla kendi alanında fark yaratan RINO Seramik, kullanım alanlarının yanı sıra tasarımlarıyla da adından söz ettiriyor. RINO Seramik Kreatif Direktörü ünlü İtalyan tasarımcı Maurizio Molini’ni önderliğinde RINO Ekibi tarafından tasarlanan seramikler içerisinde birçok kültür öğesini barındırıyor.

2011 yılından bu yana İstanbul’da da sürekli olarak faaliyet göstermekte olan Maurizio Molini, RINO‘nun yeni koleksiyonuna da imzasını attı. Estetik ve farklı tasarımlarıyla RINO, tüm yaşam alanları için güvenilir, kolay temizlenebilinir, uzun ömürlü yer ve duvar kaplama çözümleri sunuyor.

Tasarımlarda Türk Dokusu ve İtalyan Yaratıcılığının Birleşimi

RINO‘da ki görevinin yanı sıra Vicenza’da (İtalya) Stüdyo Molini mimarlık ofisinin başında bulunan Maurizio Molini, Asya, Afrika ve Amerika’yı dolaşarak sanat ve kültür araştırmalarını İtalyan tasarımının estetik temeli üzerine inşa ediyor.

Studio Molini; çeşitli endüstriler ve şirketler için binalar, sergiler, etkinlikler, sergi salonları ve ticaret fuarı stantları tasarımlarının yanı sıra sanat-yaratıcı yönlendirme ve marka kimliği alanında da danışmanlık hizmetleri sunuyor. Küresel düzeyde faaliyet gösteren Studio Molini, tasarımlarına Türk dokusunu ve İtalyan yaratıcılığını katıyor.

Son birkaç yılda çok sayıda projeyi gerçekleştirdiği Brezilya ve Amerika Birleşik Devletleri’nde çok kültürlülüğü gözlemleyen Maurizio Molini, Güney Afrika’daki kentsel çevrelerin dönüşümüne tanık olurken Japonya’daki estetiğin boşluğunu gördü.

Çağdaş Sanatın Gelişimine Katkı

RINO Kreatif Direktörü Maurizio Molini, RINO4Art‘ın altında yer alan “ANYTIME/ANYWHERE” enstalasyonunu ilk defa Unicera 2018 fuarında görücüye çıkardı. ”ANYTIME/ANYWHERE” enstalasyonu ”Mimarinin ve tasarımın nihai anlamını nedir?” sorusundan şekillenmekte ve zamanımızın çok kültürlü senaryosunun içinde kendini ortaya çıkaran güncel bir soruyu yanıtlamaya çalışmaktadır.Bu çalışmanın bir yapının veya bir seri nesnenin tipolojisini, teknolojisini ve stilistik özelliklerini göz ardı eden bir misyonu bulunmaktadır: etik ve sürdürülebilir bir tasarım süreci, insan ile mekan arasında fiziksel ve zihinsel bağlar oluşturmaktadır.

Çağdaş sanatı ve mimariyi birleştirici bir unsur olarak kullandığı bir farkı bir araştırma projesi olan arteindustria® ile sanatçı, girişimci ve mimar yan yana çalışarak, karşılıklı yetenekleri tekil bir kavrama doğru köprü kuruyor.

Sanat ve sanayinin temsilini hedef alan belirli sanat projeleri geliştirmeleri için fırsat sunulan arteindustria® projesinde; sanatçılar, küratörler, galeriler, vakıflar ve müze enstitüleri, alternatif bir enstrüman yardımıyla çağdaş sanatın gelişimini artırabiliyor.

Yenilikçi konseptler

Dış pazarlarda daha çağdaş ve ticari açıdan başarılı olmasını amaçlayan, ileri pazarlamada yenilikçi bir konsept olan madewithItaly® projesiyle Studio Molini, aynı anlayışı madeinRINO ürünlerine de taşıyor. Şirketlerin satışlarını artıracak hamleleri veya potansiyel işlerinin dış pazardaki yönüyle de ilgili yol haritası çıkarıyor.

Konuyla ilgili konuşan ünlü tasarımcı Maurizio Molini şunları dile getirdi:

“Studio Molini’nin önem verdiği projelerden biri olan madewithItaly® ile şirketler portföyündeki bazı ürünlerinin farklı dillerde sunulması, şirketin kendini yeniden konumlandırması ve uluslararası kimliğini iyileştirmesi için muazzam bir fırsat yaratıyoruz. Örneğin, Nijerya pazarı için üretilen tasarım ürünlerinin; renklerinin, kaplamalarının veya dekorasyonunun pazara özel sunulmasıyla ortaya çıkan yeni hali, Londra, Paris ve New York’ta yaşayan Afrika kökenli profesyonel ve girişimci topluluğuna sunabiliyoruz.”

RINO ÇÖZÜM SİSTEMİ ile her türlü iç ve dış kaplama ihtiyacı için güvenilir ürünleri, farklılaşmış işlevsellikleri ve estetik tasarımları bir araya getiriyoruz. Yenilikçi sistem, mimar ve iç mimarların projelerine yeni çözümler sağlıyor ve yaratıcılıklarına ilham veriyor. Farklı malzeme türlerini, renklerini ve ebatlarını birbirleriyle uyum içinde ve modüler bir yapıda kullanılabilmesine olanak sağlayan sistem, tasarımcılar için sonsuz bir yaratma zenginliğini sunuyor.

Kaynak : gayrimenkulhaber.com

İnşaat Gündemi'ne Abone Ol!

Bu içeriği beğendiniz mi? Tüm güncel içeriklerimizden haberdar olmak için e-posta abonemiz olabilirsiniz.
İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

GÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

14.07.2022 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 15200 ₺ 15100 ₺ 14850 ₺
İzmir 14900 ₺ 14750 ₺ 14550 ₺
Karabük 15100 ₺ 14900 ₺ 14700 ₺
Biga 14950 ₺ 14800 ₺ 14600 ₺
Payas 14850 ₺ 14700 ₺ 14500 ₺
Gebze 14950 ₺ 14850 ₺ 14600 ₺
Samsun
Ankara 15300 ₺ 15150 ₺ 14950 ₺
Bursa 15200 ₺ 15050 ₺ 14850 ₺
Kütahya
Sivas 15150 ₺ 15000 ₺ 14800 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ

Facebook
Instagram
Telegram
LinkedIn
YouTube
RSS