-

Safranbolu Mini Terminal açıldı!

Yazar:

03.01.2017

Kişi Okumuş

0 Yorum

Safranbolu Mini Terminal açıldı!

instagram takipçi arttırma, instagram takipçi satın al, instagram takipçi kasma, instagram takipçi hilesi şifresiz


Safranbolu Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilen Mini Terminal, Atatürk Mahalle Muhtarlığı ve Güven taksi Durağı vatandaşların yoğun katılımı ile açıldı.

Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, Belediye Başkanı Yardımcıları Erdoğan Şenol, Hüseyin Bilicioğlu,  Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Deniz, İlçe Müftüsü Hasan Güneş, Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcilerinin katıldığı açılış törenine vatandaşların da ilgisi oldukça yoğundu.

Açılış konuşmasını yapan Safranbolu Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Deniz Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy ve ekibine teşekkür ederken bu hizmetlerin devamını dilediğini söyledi.

Atatürk Mahallesi Muhtarı M. Oktay Akerdoğan ise, “ Belediye Başkanımızdan Mahallemizin bir muhtarlık ofisi olmadığını ve bizlere destek olmasını rica ettik. Sağ olsunlar çok kısa bir sürede bu sorunumuzu çözerek güzel bir ofise bizi kavuşturdular. Kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Toplu açılış töreninde son olarak Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy konuştu.

Kıranöy’ün artık Safranbolu’nun ana yükünü kaldıramadığını, gerek otopark ihtiyacı olarak gerekse ticari yönden alışveriş yapmaya gelen inanların parklarının bu bölgeyi yoğunlaştırdığını kaydeden Başkan Aksoy; “ Bunu bir an evvel alternatif imkanlarla zenginleştirmemiz lazım” dedi.

Aksoy şöyle devam etti; “ 2009 yılında göreve başladıklarında belediyenin hemen arka tarafında bulunan çoğu zaman karanlık, insanların araçlarını park edip gittikleri bir park vardı. Yine Kıranköy’de dükkan kiraları 5 – 6 bin lirayı bulurken oradaki dükkanlar 500 lira civarındaydı. O bölgeyi de canlandırmamız gerekir diye düşündük ve oraya insanlarımızın oturdukları, dinlendikleri bir park yaptık. O bölge çevre düzenlemesi ile canlandı. Yine Meclis Kararı ile Alparslan Türkeş Caddesi olarak adını değiştirdiğimiz cadde. Bu yolda sadece mecburi kalındığında ve oto park olarak kullanılıyordu. Şimdi inşallah burası ile ilgili büyük bir proje hazırlıyoruz. Kavşak düzenleme, refüj ve aydınlatma çalışması. Hastane yolunu tek yönlü yapacağız. Onun önüne ve Merkez Caminin önüne birer kavşak yapacağız. Burada amacımız Safranbolu’ya ikinci bir Sadri Artunç Caddesi kazandırmak. “

Mini terminalin Safranbolu merkezi için gerekli olduğunu kaydeden Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy; Biz daha önce kullandığımız terminalin yapımına başladığımızda esnaflarımız Safranbolu’da muhtelif dükkanlarda bilet satışı yapmakta idiler. Esnaflarımız ile karşılıklı istişarelerde bulunarak tek çatı altında bir yere kavuşturmayı planladık ve esnaflarımızın desteği ile bunu gerçekleştirdik. İş öyle büyüdü ki artık oraya sığmamaya başladılar. Hemen gerekli plan tadilatlarını yaparak buradaki inşaatı yaptık. 12 ofisin bulunduğu terminalimizde 6 işletmemiz faal durumda. Yine eski yazıhanemizi de kaldırmadık. Bilindiği üzere taksici esnafımız bu şehrin en önemli göstergelerinden birisi. Biz onları güzel bir mekana kavuşturmuş idik. Maalesef arka tarafında bulunan arazi şu anda yeni bir iş yerine kavuşturuldu ve iş yeri sahibi kendi dükkanının önünde böyle bir ofisi kabul etmedi. Bizde bu caddede genişletme çalışması yapacağımızdan taksici esnafımızı buradaki yazıhaneye kavuşturduk” dedi.

Son olarak Atatürk Mahalle Muhtarlığı Ofisinden söz eden Aksoy; burada böyle bir imkan çıkınca hemen kendilerinin taleplerini karşılamış olduklarını ellerinden geldiği sürece tüm mahalle muhtarlıklarına ofis yapmayı istediklerini söyledi.

Hizmetlerin aralıksız süreceğini belirten Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy; “ açılışlarımız devam edecek. Amacımız Safranbolu’nun daha yaşanılır bir kent olması. Bunu başarabilmek içinde var gücümüz ile çalışıyoruz. Ben emeği geçen herkese teşekkür ediyor Mini Terminal, Taksi Durağımız ve Atatürk Mahalle Muhtarlığı Ofisimizin hayırlı olmasını Cenabı Hak’tan niyaz ediyorum “ dedi.

Konuşmaların ardında İlçe Müftüsü Hasan Güneşin duaları ile açılışlar gerçekleştirildi.

Safranbolu Belediyesi

Editörün Diğer Yazıları :

İnşaat Gündemi'ne Abone Ol!

Bu içeriği beğendiniz mi? Tüm güncel içeriklerimizden haberdar olmak için e-posta abonemiz olabilirsiniz.
YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

GÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

14.07.2022 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 15200 ₺ 15100 ₺ 14850 ₺
İzmir 14900 ₺ 14750 ₺ 14550 ₺
Karabük 15100 ₺ 14900 ₺ 14700 ₺
Biga 14950 ₺ 14800 ₺ 14600 ₺
Payas 14850 ₺ 14700 ₺ 14500 ₺
Gebze 14950 ₺ 14850 ₺ 14600 ₺
Samsun
Ankara 15300 ₺ 15150 ₺ 14950 ₺
Bursa 15200 ₺ 15050 ₺ 14850 ₺
Kütahya
Sivas 15150 ₺ 15000 ₺ 14800 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ

Facebook
Instagram
Telegram
LinkedIn
YouTube
RSS