-

TMMOB, Bakanlığa Siyah Çelenk Bıraktı

Yazar:

09.01.2015

Kişi Okumuş

0 Yorum

TMMOB, Bakanlığa Siyah Çelenk Bıraktı

instagram takipçi arttırma, instagram takipçi satın al, instagram takipçi kasma, instagram takipçi hilesi şifresiz


Burada konuşan TMMOB Başkanı Mehmet Soğancı, neoliberal politikalarla Türkiye’nin yağmalanmasına karşı mücadele ettiklerini söyledi. İşçi cinayetlerine kurban gidenlerin, yağmanın, rantın hesabını sormak için AKP’nin hedefinde olduklarını ifade eden Soğancı “60 yıllık bu kurum demokratik mevzilerini koruyacaktır. Gericiliğin alt edildiği, bilim ve tekniğin aydınlığında yeni bir Türkiye mücadelemiz sürecektir” dedi.

İzmir’deki Yürüyüşe Polis Engel Olmak İstedi

İzmir’de de ‘TMMOB Halktır, Susturulamaz’ diyen yüzlerce mimar ve mühendis polisin engelleme çalışmalarına rağmen Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün önüne siyah çelenk bırakarak, hükümetin TMMOB üzerinde baskı kurmaktan vazgeçmesini istedi.

TMMOB Genel Merkezi’nin aldığı kararla İzmir’de TMMOB’a bağlı odalar eylemdeydi. Tepekule Kongre ve Kültür Merkezi önünde bir araya gelen TMMOB üyeleri hükümetin çıkarmak istediği son torba yasayla birlikte, kurumlarının haklarının tırpanlanmasına karşı ‘TMMOB Torbaya Sığmaz’ dedi. Emniyet kitlenin Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün önüne yürümesine engel olmak istese de, TMMOB üyeleri kararından vazgeçmedi ve yürüyüşe geçti.

“Bu Torba Yasaları Derhal Geri Çekin”

‘TMMOB’a Dokunma’ yazılı siyah çelenk en önünde taşındığı yürüyüşte mimar ve mühendisler hep bir ağızdan hükümete olan tepkilerini dile getirdi. Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün önünde açıklamayı okuyan TMMOB İKK Sözcüsü Melih Yalçın son torba yasasının içinde AKP’nin rant politikalarına karşı gördüğü en büyük engelin TMMOB’un olduğunu vurgulayarak “Şimdi Çevre ve Şehircilik Bakanı’na sesleniyoruz. Hazırladığınız yasa değişikliği, meslek alanlarımızın ve örgütümüz TMMOB’nin tüm birikimlerini halkımızın yararına kullanmaya, iktidarınızın yarattığı rant düzenini teşhir etmeye, ülkemizi aydınlık geleceğe taşımak için var gücümüzle çalışmaya devam etmemizi engelleyemeyecektir. O yüzden size tavsiyemiz şudur: Bu torba yasaları derhal geri çekin.Çünkü torba yasalarla altyapısı hazırlanan yalana, talana, yıkıma, yağmaya izin vermeyeceğiz.” dedi.

“Talana Geçit Vermeyeceğiz”

AKP iktidarının çıkardığı torba yasaları protesto eden TMMOB Adana İl Koordinasyon Kurulu tarafından Adana’da Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne siyah çelenk bırakıldı. Adana İKK Sekreteri Hasan Emir Kavi, “Torba yasalarla altyapısı hazırlanan yalana, talana, yıkıma, yağmaya izin vermeyeceğiz” dedi.

Adnan Kahveci Bulvarı’nda bulunan Makina Mühendisleri Odası Adana Şubesi önünde toplanan TMMOB’a bağlı odaların şube başkanları, Adana Baro Başkanı Mengücek Gazi Çıtırık, DİSK Genel İş Şube Başkanı Kemal Aslan, KESK eş Başkanı Şaziye Köse, siyasi parti temsilcileri, meslek kuruluşları başkan ve yöneticileri ile mimar-mühendis-şehir plancıları katıldı. “Ülkemize meslek odalarımıza, geleceğimize TMMOB’a sahip çıkıyoruz” yazılı pankart ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne siyah çelenk bırakıldı. TMMOB Adana İKK Sekreteri Hasan Emir Kavi bir konuşma yaptı. AKP İktidarının tüm ülkeyi yeniden dönüştürme, halka ait tüm alanları sermayeye açma, kentsel ve doğal değerleri talan etme politikalarında artık son aşamaya gelindiğini söyleyen Kavi, siyasal iktidarın, hazırladığı torba yasalarla kamusal alanlara el koyma ve rant süreçlerinin önündeki son engelleri de kaldırmaya hazırlığını ifade etti. Torba yasaların derhal geri çekilmesini isteyen Kavi, torba yasalarla altyapısı hazırlanan yalana, talana, yıkıma, yağmaya İzin vermeyeceklerini vurguladı.

Kaynak : Evrensel

Editörün Diğer Yazıları :

İnşaat Gündemi’ne Abone Ol!

Bu içeriği beğendiniz mi? Tüm güncel içeriklerimizden haberdar olmak için e-posta abonemiz olabilirsiniz.
YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

GÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

14.07.2022 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 15200 ₺ 15100 ₺ 14850 ₺
İzmir 14900 ₺ 14750 ₺ 14550 ₺
Karabük 15100 ₺ 14900 ₺ 14700 ₺
Biga 14950 ₺ 14800 ₺ 14600 ₺
Payas 14850 ₺ 14700 ₺ 14500 ₺
Gebze 14950 ₺ 14850 ₺ 14600 ₺
Samsun
Ankara 15300 ₺ 15150 ₺ 14950 ₺
Bursa 15200 ₺ 15050 ₺ 14850 ₺
Kütahya
Sivas 15150 ₺ 15000 ₺ 14800 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ

Facebook
Instagram
Telegram
LinkedIn
YouTube
RSS