-

yakan aydınlatma


Turgay Genç’ten Antalyalı gazetecilere konut müjdesi!

Yazar:

02.03.2016

Kişi Okumuş

0 Yorum

Turgay Genç’ten Antalyalı gazetecilere konut müjdesi!

instagram takipçi arttırma, instagram takipçi satın al, instagram takipçi kasma, instagram takipçi hilesi şifresiz


Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, Antalya Gazeteciler Cemiyeti’ne (AGC) ziyarette bulundu. Genç, ziyarette Antalya basınının Döşemealtı’nda ev sahibi olmasını sağlayacak projeye destek olacaklarını açıkladı.

YEREL BASININ ARKASINDAYIZ

Cemiyet Başkam Mevlüt Yeni ve yönetim kumlu üyelerine çalışmaları hakkında bilgiler veren Genç, özellikle yerel basının desteklenmesi noktasında Döşemealtı Belediyesi’nin attığı adımlan anlattı. Geçtiğimiz hafta gazetecilere 2 yıllık icraatlarla ilgili bilgi verdiklerini aktaran Başkan Turgay Genç, göreve geldiği ilk yıllarda yaşadığı zorluklan anlattı.

Genç, Döşemealtı Belediyesi’nin sıkıntılı süreçleri geride bıraktığını ve aıtık projelerin uygulamaya konulduğu bir aşamaya geçtiğini söyledi. Bir taraftan belediyenin bütçe açığını toparlarken diğer bir taraftan da Döşemealtı’nın geleceğini etkileyecek projeler üzerinde çalıştıklarını aktaran Genç, Mart ayının sonuna kadar tüm projelerin ihale sürecini tamamlayacaklarını söyledi. Döşemealtı Belediyesi olarak Antalya basınını her zaman destekleyen bir çizgide durduklarını aktaran Başkan Turgay Genç, ilk iş olarak yerel gazetelere abone sayılarım artırdıklarım söyledi.

GENÇLİK MERKEZİ TÜRKİYE’DE BİR İLK

Döşemealtı Belediyesi olarak yaklaşık 30ya yakın proje ortaya çıkardıklarım söyleyen Başkan Tumay Genç, projeler arasında yer alan Gençlik Meclısfnın üstünde özellikle durdu. AGC Başkanı Mevlüt Şili’ye Gençlik Meclisi’nin faaliyet alanlarını anlatan Döşemealtı Belediye Başkam Turgay Genç; ” “Döşemealtı’ndaki gençlik Meclisi ni incelediğimiz zaman önce gençlere toplanın bir şeyler üretin demişler. Biz de bunu genişletelim istedik. 15 ve 25 arasında 50 tane meclis üyesi belirliyoruz. Bu gençlerimize bir dizi eğitimler veriyoruz. Diksiyon, bilgi beceri, AB projeleri eğitimi gibi bir çok eğitimler verilmesini sağlıyoruz. Bu mecliste gençler bölgeleriyle ilgili sorunları dile getiriyorlar. Biz de onlann gözüyle, onların değerlendirmelerini meclis gündeminde okutacağız. Gençlerin yerel yönetime katılımını artırmak, ortak proje çalışma la nna girmelerini sağlamak için Gençlik Meclisi’ndekileri Avrupa’nın bir çok ülkesine göndererek onlann ufuklarını açmak istiyoruz” diye konuştu.

GAZETECİLERE KONUT MÜJDESİ

Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni, Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç’e ziyaretinden dolayı teşekkür etti. Döşemealtı’ya katkı sağlayacak her türlü projenin arkasında olduklarını söyleyen Yeni, Başkan Genç’e kirada oturan gazetecilerin ev sahibi olmalarını sağlayacak projesinden bahsetti. Antalya basınında çalışan gazetecilerin büyük bir çoğunluğunun kirada oturduğunu ve zor koşullarda görevlerini yerine getirmeye çalıştığını söyleyen AGC Başkanı Mevlüt Yeni, Döşemealtı ilçesinde gazetecilerin ev sahibi olmalarım sağlayacak projeleri için destek istedi. “Bizim Arıtalya basını çalışanlarının en temel sorunu konut. Kirada olan muhabir arkadaşlar çok düşük maaşlarla görev yapıyorlar. Biz ve büyüklerimiz daha önce kooperatifleşme aracılığı ile konut sahibi oldular. Yamansaz, Meltem, Çalkaya’da kooperatifleşme aracılığı ile geçmişteki ağabeylerimiz kiradan kurtuldu. Biz Antalya basınını Döşemealtı’nda ev sahibi yapmak istiyoruz.

Bu projeden ev sahibi olanlar yararlanamayacak. Antalya basınına yönelik sizinle konut edindirme projesi geliştirmemiz lazım. Böyle bir projeye katkı sağlarsanız bizleri çok sevindirirsiniz ” diyen Meniye Döşemaltı Belediye Başkanı Turgay Genç tam destek verdi.

Genç, bürokratlarına konu ile ilgili detaylı bir çalışma yapılması talimatını veren Genç, projenin hayata geçirilmesi noktasında tüm kolaylığın sağlanmasına çalışacaklarını söyledi.

Antalya Son Haber

Editörün Diğer Yazıları :

İnşaat Gündemi’ne Abone Ol!

Bu içeriği beğendiniz mi? Tüm güncel içeriklerimizden haberdar olmak için e-posta abonemiz olabilirsiniz.
İlgili Terimler : ,

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

GÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

14.07.2022 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 15200 ₺ 15100 ₺ 14850 ₺
İzmir 14900 ₺ 14750 ₺ 14550 ₺
Karabük 15100 ₺ 14900 ₺ 14700 ₺
Biga 14950 ₺ 14800 ₺ 14600 ₺
Payas 14850 ₺ 14700 ₺ 14500 ₺
Gebze 14950 ₺ 14850 ₺ 14600 ₺
Samsun
Ankara 15300 ₺ 15150 ₺ 14950 ₺
Bursa 15200 ₺ 15050 ₺ 14850 ₺
Kütahya
Sivas 15150 ₺ 15000 ₺ 14800 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ

Facebook
Instagram
Telegram
LinkedIn
YouTube
RSS