Yozgat’ta İlk Şehir Hastanesinin Temel Atma Töreni

Yazar:

20.08.2013

Kişi Okumuş

0 Yorum

Yozgat’ta İlk Şehir Hastanesinin Temel Atma Töreni

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, “Biz iktidara geldiğimizde köylere ambulanslar torpille giderdi. İktidarda olanlardan yakını varsa oraya ambulans giderdi” dedi.

Bozdağ, Kamu-özel ortaklığı ile yapılan ilk şehir hastanesinin temel atma töreninde yaptığı konuşmada, temeli atılan hastanenin Yozgat’a ve Türkiye’ye hayırlı olmasını diledi.

Yozgat için tarihi bir gün olduğunu belirten Bozdağ, “Ülkemiz için de esasında tarihi bir gün. AK Parti hükümetinin seçim öncesi sağlıkta büyük değişim ve dönüşüm projesinin adımı Yozgat’ta atılıyor. Ben Sağlık Bakanımıza marka projelerinden birinin besmelesini Yozgat’ta çektikleri için Yozgatlılar adına şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

Türkiye’de sağlıkta büyük dönüşümler yaşandığının altını çizen Bozdağ, şöyle konuştu:

“Biz iktidara geldiğimizde köylere ambulanslar torpille giderdi. İktidarda olanlardan yakını varsa oraya ambulans giderdi. Ama şimdi Sayın Bakanım sizin sayenizde, ortaya koyduğunuz sağlıkta büyük dönüşüm projesi sayesinde, köyüne, mezrasına, dağına taşına arabaların dahi gitmediği yere çaresiz vatandaşımızın ayağına devletin ambulansı, hekimi, hemşiresi hep beraber gidiyor. Eczanelere giremeyen insanlarımız vardı. Şimdi kapılar herkese açıldı. Vatandaşlarımız acısıyla kuyrukta bekliyordu. Şimdi kuyruklar bitti.”

Türkiye’nin modern bir hastane anlayışına geçtiğini anlatan Bozdağ, Yozgat Şehir Hastanesinin 275 milyon liraya mal olacağını ve bu yatırımın bir kalemde Yozgat’ta yapılan en büyük rakam olduğuna dikkati çekti.

Bozdağ, Sağlık yatırımlarının sadece Yozgat merkezde olmadığını ve hemen hemen bütün ilçelerde devlet hastanelerinin inşaatının sürdüğünü söyledi.

Bozdağ, Yozgat’ın sadece sağlık alanında değil AK Parti iktidarı döneminde ilk hizmetleri alan iller arasında olduğunu belirterek, “Türkiye’de her ile üniversite projesini hükümetimiz başlattığı zaman ilk kurulan üniversiteler arasında Bozok Üniversitesi var. Yüksek hızlı tren Türkiye’de hayata geçirilmeye başlandığında Eskişehir’de 2009 yılında temeli atılırken, o gün Yozgat ve Konya’nın da temeli atılmıştı. Toplu konut da öyle. Hangi alanlara bakarsanız bakın hükümetimiz hangi kararı aldıysa o kararın ilk uygulamaları içinde mutlaka Yozgat vardı, Yozgatlılar vardı” şeklinde konuştu.

Törene, Bozdağ ile TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve çok sayıda vatandaş katıldı

kaynak: haber3.com

inşaat mühendisliği programları

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

YorumunuzGÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

23.08.2019 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 3100 ₺ 3100 ₺ 3130 ₺
İzmir 3020 ₺ 3055 ₺ 3085 ₺
Karabük 3000 ₺ 3080 ₺ 3080 ₺
Biga 3050 ₺ 3070 ₺ 3090 ₺
Payas 3050 ₺ 3080 ₺ 3110 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ