-

Zeytinburnu’na 19 yeni eser müjdesi!

Yazar:

02.12.2016

Kişi Okumuş

0 Yorum

Zeytinburnu’na 19 yeni eser müjdesi!

instagram takipçi arttırma, instagram takipçi satın al, instagram takipçi kasma, instagram takipçi hilesi şifresiz


Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, yaptığı açıklamada ilçeye 19 yeni eserin müjdesini verdi. Aralarından tamamlanan eserlerin de yer aldığını belirten Başkan Aydın, bir kısmının devam ettiğini bir kısmının ise proje aşamasında olduğunu kaydetti.

Zeytinburnu halkına 19 yeni eserin müjdesini veren Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, “İlçemize yaptığımız yatırımlara hız kesmeden devam ediyoruz. Yakın tarihte Eski Kızılay Polikliniği’nin olduğu binayı yıktık. Onun yerine Yenidoğan Mahallesi’nde 227 metrekarelik 20 poliklinik ve ayakta tedavi merkezi inşa edilecek. İnşaatın kabası bitti. İnşallah kısa bir süre içerisinde de hizmete girecek. Yaklaşık 2 milyonu bulan bir yatırım oldu. Zeytinburnu’na hayırlı olsun.” dedi.

Biten projeler hakkında bilgi veren Başkan Aydın, kalan projelerin de en kısa sürede tamamlanacağını belirtti. Zeytinburnu’nda biten ve devam eden projeler ise şöyle:

1- YENİ STADYUM VE OTOPARK

Zeytinburnu Stadyumu’nun bulunduğu yere yeni bir stadyum ve yer altı otoparkı inşa edilecek. Stadyumla birlikte Zeytinburnu’nun ligdeki eski fırtınalı günlerine dönmesi sağlanacak.

2- MERKEZEFENDİ YÜZME HAVUZU VE BİLGİ EVİ (TEMELİ ATILDI)

Merkezefendi eski muhtarlık binasının bulunduğu alan yıkılarak etrafındaki arazi ile birleştirildi. 4374 metrekarelik alanda yürütülen projenin alt kısmında yarı olimpik Merkezefendi Yüzme Havuzu, üst kısmında ise bilgi evi, aile sağlığı merkezi ve yeni muhtarlık binası yer alacak.

3- BEŞTELSİZ MAHALLESİ YÜZME HAVUZU (TEMELİ ATILDI)

Beştelsiz Mahalllesi’ndeki Özgürlük Parkı’nın altına yapılacak olan yarı olimpik yüzme havuzu, 3086 metrekarelik bir alanı kaplayacak. Geçtiğimiz günlerde temeli atılan yüzme havuzu, Zeytinburnu sakinlerine hizmet verecek. Yüzme havuzunun zemin üstü ise otoparka dönüştürülecek.

4- BELGRADKAPI SOSYAL TESİSLERİ (TAMAMLANDI)

Eski Sur Cafe’nin yer aldığı alan, önümüzdeki günlerde Belgradkapı Sosyal Tesisleri olarak Zeytinburnu halkına hizmet vermeye başlayacak.  Aralık ayında faaliyete geçecek olan sosyal tesisin işletmesini Zeytinburnu Belediyesi üstlenecek. Sosyal tesisle  birlikte Zeytinburnulular daha uygun fiyata yemek yiyebileceği bir mekana kavuşacak.

5- İSTANBUL’UN EN BÜYÜK BUZ PİSTİ

Veliefendi ve Çırpıcı Mahallesi’nin birleşme noktasında yer alacak olan Zeytinburnu Buz Pisti, 35 bin metrekare üzerine kurulacak. 2 bin 400 kişilik tribünü ve fuaye alanı ile toplamda iki kattan oluşan pist, İstanbul’un en büyük buz pisti olacak. Buz pisti, adını Avrupa ve Türkiye Süper Lig Şampiyonluğu’na yazdıran Zeytinburnu Belediyesi Buz Hokeyi Takımı’na hizmet edecek. Pistten toplamda 2 bin genç yararlanacak.

6- MİLLET BAHÇESİ

Zeytinburnu’nun merkez noktası olarak geçen 15 Temmuz Meydanı’nın yanındaki askeri lojmanların yerine inşa edilecek olan 90 bin metrekarelik Türkiye’nin ilk Millet Bahçesi, yapımı tamamlandığında Zeytinburnulu vatandaşların en uğrak noktası olacak. Türkiye’nin en büyük bahçesinde; biyolojik havuz, renkli bitki deresi, piknik alanı, koşu yolu, çocuk parkı, kültürel ve sosyal aktivitelerin yapılabileceği birçok merkez yer alacak.

7- PANORAMA ÇANAKKALE 1915 MÜZESİ

Çanakkale Zaferi’ni resmedecek olan panoramik Çanakkale 1915 Müzesi, İstanbul’un önemli kültür noktalarından biri olacak. Kültür Vadisi projesi kapsamında yapılacak olan müzenin en önemli özelliği ise tamamen yer altında olacak olması.

8-  Marmaray  ÜSTÜNE MODERN PARK VE YÜRÜYÜŞ ALANLARI

Marmaray’ın üstü kapatılarak hat boyu düzgün bir görünüme kavuşturulacak. Proje çalışması devam eden çalışma tamamlandığında Zeytinburnulu vatandaşlar haftanın her günü dinlenip koşabilecekleri bir parka ve yürüyüş alanına sahip olacak.

9- BEŞTELSİZ SPOR SAHASI VE YER ALTI OTOPARKI PROJESİ

Beştelsiz Mahallesi’nde Batı Trakya ve Beştelsiz Spor Kulüpleri’ne ait sahanın bulunduğu alana, 300 araçlık 3 katlı yer altı otoparkı, spor sahası ve iki adet kulüp binası yapılacak.

10- ZEYTİNBURNU 15 TEMMUZ MEYDANI

Yap işlet devret modeli ile yapılan Zeytinburnu 15 Temmuz Meydanı, yeniden düzenlenerek oturma alanlarına gölgelilikler ilave edilecek. Ayrıca Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezi ve Kaymakamlığı’nı ayıran yol birleştirilerek mekan bütünlüğü sağlanacak. Tüm bunların yanı sıra meydanda 15 Temmuz şehitleri anısına bir rölyef yapılacak.

11- 58. BULVAR’IN YENİDEN DÜZENLENMESİ

Zeytinburnu’nun en önemli noktalarından biri olan 58. Bulvar Cadde ve Meydanı’nda 2017 yılı itibariyle yenileme çalışmaları yapılacak. Proje kapsamında kapalı cadde otopark alanları, yol ve kaldırımlar yeniden düzenlenerek daha modern bir hale getirilecek.

12- İSTANBUL EĞT. VE ARŞ. HST. ZEYTİNBURNU POLİKLİNİK BİNASI (TAMAMLANDI)

Türk Kızılay Derneği işbirliği ile yapılan Yenidoğan Mahallesi’ndeki 227 metrekarelik proje alanında, eski poliklinik binası yıkılarak yerine 1715 m² inşaat alanına sahip 20 poliklinikli Ayakta Tedavi Merkezi yapıldı.

13- TENZİLE ERDOĞAN KIZ ÖĞRENCİ YURDU (TEMELİ ATILDI)

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın merhum annesinin isminin verileceği Tenzile Erdoğan Kız Öğrenci Yurdu, Zeytinburnu Kız İmam Hatip Lisesi’nin arka kısmında bulunan araziye inşa edilecek. Yapımı başlanan 24.203 metrekarelik alanda kız öğrenci yurdunun yanı sıra spor salonu, kütüphane, 315 kişilik çok amaçlı konferans salonu, 414 yatak kapasiteli kız yurdu ve 167 araçlık otopark yapılacak.

14- ZEYTİNBURNU KIZ İMAM HATİP LİSESİ

15 bin 637 metrekare üzerine inşa edilecek olan Zeytinburnu Kız İmam Hatip Lisesi, 65 derslik ve 120 yataklı yeni bir binadan oluşacak.

15- VELİEFENDİ İMAM HATİP LİSESİ

Zeytinburnu Milli Eğitim Müdürlüğü eski binasının yerine inşa edilecek olan Veliefendi İmam Hatip Lisesi, spor salonu, kütüphane ve 39 derslikten oluşacak.

16- FATMA SÜSLÜGİL VE AYHAN ŞAHENK OKULLARI YENİLENİYOR

Zeytinburnu Telsiz Mahallesi’nde bulunan Fatma Süslügil İlkokulu ve Ayhan Şahenk Ortaokul binası kentsel dönüşüm kapsamında yineleniyor. 7650 metrekare alanın üzerine inşa edilecek olan her iki okulda spor salonları, kütüphaneler, çok amaçlı salonlar ve otopark inşa edilecek.

17- SULTAN MURAT CAMİİ RESTORASYONU (TAMAMLANDI)

Merkezefendi Mahallesi’nde yer alan Sultan Murat Camii, kamulaştırılarak hizmete açılmak üzere restorasyon kapsamına alındı. Çevre düzenlemesi tamamlanan cami, yakın tarihte ibadete açılacak.

18- MERKEZEFENDİ CAMİİ KÜLLİYESİ EK TESİS DÜZENLEMESİ

Merkezefendi Camii Külliyesi’ne ek olarak yapılacak olan tesis, camii cemaatine hizmet edecek.

19- KENTSEL DÖNÜŞÜM 2. ETAP ÇALIŞMALARI

Sümer Mahallesi 2. etap kentsel dönüşüm çalışmalarına hız kesmeden devam ediliyor. Ayrıca küçük parseller de birleştirilerek kentsel dönüşüm desteklenmektedir.

Zeytinburnu Belediyesi

Editörün Diğer Yazıları :

İnşaat Gündemi'ne Abone Ol!

Bu içeriği beğendiniz mi? Tüm güncel içeriklerimizden haberdar olmak için e-posta abonemiz olabilirsiniz.
İlgili Terimler : ,

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

GÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

14.07.2022 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 15200 ₺ 15100 ₺ 14850 ₺
İzmir 14900 ₺ 14750 ₺ 14550 ₺
Karabük 15100 ₺ 14900 ₺ 14700 ₺
Biga 14950 ₺ 14800 ₺ 14600 ₺
Payas 14850 ₺ 14700 ₺ 14500 ₺
Gebze 14950 ₺ 14850 ₺ 14600 ₺
Samsun
Ankara 15300 ₺ 15150 ₺ 14950 ₺
Bursa 15200 ₺ 15050 ₺ 14850 ₺
Kütahya
Sivas 15150 ₺ 15000 ₺ 14800 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ

Facebook
Instagram
Telegram
LinkedIn
YouTube
RSS