BLACK FRIDAY ÖZEL EĞİTİM KAMPANYASI İÇİN TIKLA!

Gayrimenkulde Parlayan Yıldız Türkiye

Yazar:

20.04.2013

Kişi Okumuş

0 Yorum

Gayrimenkulde Parlayan Yıldız Türkiye

Son yıllarda prestijli konut projeleri ile parlayan bir yıldıza dönen Türkiye, bu haliyle çevre ülkelerinin ve gayrimenkulde söz sahibi olmuş, dünyaya son derece sıra dışı yapılar kazandıran Dubaili yatırımcıları bile cezbetmeye başlamıştır. İstanbul’un bu cazibede ilk sırada yer aldığını belirtmekte fayda var.
Son çıkan mütekabiliyet yasası ile yatırımcıların ilgisini çok arttığı ve proje amaçlı arsa, oteller, rezidans gibi proje ve satış yapılan diğer gayrimenkullere yoğun ilgi göstermektedirler.
Tüm dünyada ilgi gören projeler, henüz tarsım ve temel atılmadan satılmaktadır. Yurt içindeki yoğun talebe karşılık, yurtdışı menşeli ilginin de yoğun biçimde arttığı gözlemlenmektedir. Bunda projelerin çok ses getiren ve şehir ikonlarına dönüşmesi gösterilebilir. Dubai kaynaklı yatırımın devleri, hızlı bir şekilde ilgisini artırmaktadırlar. Türkiye de faaliyet gösteren uluslararası gayrimenkul firmalarının davet üzere Dubai’de faaliyet gösteren fon şirketleri, yatırımcılarla görüşmeleri devam etmektedir. Dubai merkezli fon yöneticilerinin ve yatırımcıların parasal yanak sağlayarak girmek istedikleri gayrimenkul sektöründe detaylı bilgi almak için Türk firmalar ile sıkı bir ilişkiye girdikleri ifade edilmektedir. Aynı zamanda çıkartılan yasalarla sadece Dubai değil, diğer birçok ülke gelişmeleri yakından takip etmektedir. Yakın gelecekte bölgenin ve dünyanın parlayan bir yıldızı haline gelecek olan Türkiye de, kaliteli ve lüks konut yatırımları da hızla artmaktadır. Dünya ekonomik finansal krizle boğuşurken, ülkemizde özellikle inşaat sektörünün büyümeye devam etmesi bu ilgiyi artıran etmenlerin başında yer almaktadır.

ULTRA LÜKS KONUT İÇİN GELİYORLAR
Dünyaca tanınan yatırım şirketi Abraaj Capital yöneticileri, ülkemizde özellikle ultra lüks konutlara ağırlık vermek istediklerini belirtmekteler. Yabancıların ülkemizde konut edinme onayının ardından 11 bine yakın konutun satıldığı ve bu rakamların gittikçe arttığı belirtilmektedir. Bu konutlardan en fazla Almanların yararlandığı belirtilmektedir. Adından söz ettiren konut ve iş yaşam projelerinin başarısı hızla yayılmakta ve bu pastadan pay kapma yarışına Girne aktörler de büyük bir hazırlık içerisinde olmaktadırlar.

 

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

GÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

18.09.2019 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 2840 ₺ 2840 ₺ 2870 ₺
İzmir 2780 ₺ 2815 ₺ 2845 ₺
Karabük 2800 ₺ 2850 ₺ 2850 ₺
Biga 2800 ₺ 2820 ₺ 2840 ₺
Payas 2830 ₺ 2860 ₺ 2890 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ