-

AutoCAD Öğrenci Sürümü Nasıl İndirilir?

Yazar:

11.05.2022

Kişi Okumuş

0 Yorum

AutoCAD Öğrenci Sürümü Nasıl İndirilir?

instagram takipçi arttırma, instagram takipçi satın al, instagram takipçi kasma, instagram takipçi hilesi şifresiz


İlk olarak AutoCAD programından bahsedelim. Direkt olarak linke ulaşmak isteyen okuyucularımız –buraya – tıklayarak ilgili linke ulaşabilirler. AutoCAD, dünyanın ilk vektör tabanlı, bilgisayar destekli çizim programlarından biridir. AutoCAD, Autodesk firması tarafından geliştirilen bir teknik çizim programıdır. AutoCAD iki ve üç boyutlu çizim yapma imkanı da sunmaktadır.

AutoCAD Öğrencilere Gerekir Mi?

Sorumuzun cevabı size bağlı, fakat çizimle ilgilenen özellikle inşaat mühendisliği öğrencileri ve mimarlık öğrencileri gibi öğrenciler için günümüzde AutoCAD olmazsa olmazdır. Hem okul hayatlarında hem de iş hayatlarında AutoCAD bilmenin her zaman artısı olacaktır. Staj yapmış öğrenciler bu durumu daha iyi anlayacaktır. İş hayatında ise AutoCAD bilmenin Türkçe konuşmak gibi sayıldığı günümüzde, mezun olmadan AutoCAD programını çok iyi bir şekilde kullanmak en azından neyin ne olduğunu bilmek gerekir.

AutoCAD Nerden Alınır?

AutoCAD uygulamasını Autodesk sitesinden satın alabilirsiniz. Şirketiniz için AutoCAD fiyatı yıllık alırsanız 2022 güncel fiyatıyla 29.275 TL gibi bir fiyata ulaşabilirsiniz. Yıllık satın alma süreniz arttıkça fiyat da buna bağlı olarak düşmektedir. Satın almadan önce uygulamayı denemek isterseniz 30 günlük ücretsiz deneme sürümünü kullanabilirsiniz. 30 günlük deneme sürümünüz bittiğinde uygulama sizden lisans almanızı isteyecek ve çizim yapmanıza izin vermeyecektir. Uygulamaya bir şekilde giriş yapsanız da çizim yapmaya başlamanıza hiç gerek yok yaklaşık 10 dakika içerisinde program kendini kapatacaktır.

AutoCAD Öğrenci Sürümü

Autodesk tamamen öğrenci dostu bir firmadır. Eskiden 3 yıllık öğrenci sürümünü ücretsiz kullanabiliyordunuz lakin şu an 1 yıllık öğrenci sürümünü ücretsiz sağlıyorlar. Resmi sitelerinde şu şekilde yazmakta “Öğrencilerin becerilerini geliştirmeye yönelik eğitim yazılımlarını, öğrenme kaynaklarını ve ilham verici programları ücretsiz sunarak yeni nesil tasarımcı, mühendis ve yapımcıları eğitmek ve onlara ilham vermek konusunda kararlıyız.”  Öğrenci sürümünüzü öğrencilik hayatınızda kullanıp tecrübe ettiğiniz için meslek hayatınızda da büyük ihtimalle AutoCAD kullanmaya devam edeceksiniz. Autodesk firması bu yönüyle çoğu firmanın önüne geçip harika bir pazarlama stratejisi oluşturmaktadır.

AutoCAD Öğrenci Sürümü Nasıl indirilir?

İlk olarak bir hesap açıp öğrenci olduğunuzu belirtmeniz gerekiyor. Bunun için de öğrenci belgeniz sizden istenecek. İsterseniz paylaşmaktan rahatsız olduğunuz bilgileri sansürleyebilirsiniz fakat öğrenci lisansı almakta sorun yaşayabilirsiniz. Öğrenci olduğunuzu belgeledikten sonra;

  • Buradaki linkten ilgili sayfaya gidin
  • Ücretsiz yazılım kısmından AutoCAD programını seçin
  • İndir butonuna tıklayın
  • Lisans kodunuz mail adresinize gelecek veya direkt kendisi lisansınızı hesabınıza tanımlayacaktır.

AutoCAD Öğrenci Sürümünü Sildim Lisansıma Ne Oldu?

Öğrenci lisansınız belirtilen süre içerisinde siz uygulamayı silseniz bile tekrar yüklemeniz ardından size verilen lisans kodunuzu istenilen yere girdiğinizde veya uygulama üzerinden giriş yaptığınız zaman AutoCAD’i sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam edebileceksiniz.

AutoCAD Öğrenci Lisansı Nasıl Yenilenir?

Lisans süreniz bitiyse en baştaki gibi öğrenci lisansı alma sürenizi tekrar başlatabilirsiniz bu süreç siz mezun olana kadar devam edecek.

AutoCAD Öğrenci Sürümü Normal Sürümden Farklı Mı?

AutoCAD öğrenci sürümünün normal sürümden tek farklı çizim yaptığını projeyi açtığınızda yukarıda yazılacak olan öğrenci versiyonu yazısı olacaktır bunun dışında tüm komutlara erişiminiz normal sürümle aynı olacaktır.

Mezun Olduktan Sonra AutoCAD Öğrenci Sürümünü Kullanabilir Miyim?

Mezun olduğunuzu düşünelim ve lisansınızın 4 ay daha kaldığını düşünürsek bu süre içerisinde uygulamayı sorunsuz olarak kullanabilirsiniz fakat 4 ayın bitiminde artık öğrenci olmadığınız için lisansınızı yenileyemeyeceksiniz. Panik yapmaya gerek yok büyük ihtimalle çalıştığınız firma size gerekli lisansları, “en azından AutoCAD uygulamasını” sağlayacaktır.

 

Saygılarımla…

Emir Mert Salkın

 

Editörün Diğer Yazıları :

İnşaat Gündemi’ne Abone Ol!

Bu içeriği beğendiniz mi? Tüm güncel içeriklerimizden haberdar olmak için e-posta abonemiz olabilirsiniz.
İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

GÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

14.07.2022 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 15200 ₺ 15100 ₺ 14850 ₺
İzmir 14900 ₺ 14750 ₺ 14550 ₺
Karabük 15100 ₺ 14900 ₺ 14700 ₺
Biga 14950 ₺ 14800 ₺ 14600 ₺
Payas 14850 ₺ 14700 ₺ 14500 ₺
Gebze 14950 ₺ 14850 ₺ 14600 ₺
Samsun
Ankara 15300 ₺ 15150 ₺ 14950 ₺
Bursa 15200 ₺ 15050 ₺ 14850 ₺
Kütahya
Sivas 15150 ₺ 15000 ₺ 14800 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ

Facebook
Instagram
Telegram
LinkedIn
YouTube
RSS